Apple iOS 13

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

jig

AVClub Addicted Member
10 July 2007
1,680
Mets, Athens
Apple-i-OS-13.jpg




 
Last edited by a moderator:

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,130
Bratislava
Re: iOS 13 beta ...

Το εγκατεστησα χθες σε ενα Χ... δεν παει και ασχημα... απο οσο ειδα, κανα 2-3 εφαρμογες κρασαρουν, πχ της Πειραιως, ενω δουλευει της Tatra (Σλοβακικη τραπεζα) ή το FEEDLY που δεν παει στη 2η σελιδα, ενω το απλ νιουζ λειτουργει κανονικα.

Γενικα ευχαριστημενος, εχει κατι περιεργες αλλαγες στο UI, πχ στο μειλ η στο σαφαρι που δεν μου αρεσουν σε σχεση με το 12, αλλα η θα τις συνηθισω η θα τις αλλαξουν μεχρι τον Σεπτεμβριο.
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,872
Απάντηση: iOS 13 beta ...

Από χθες κανονικά στην φορά και στις 24/9 έρχεται και το update 13.1 .. :speechless-smiley-0

(Για να πω την αλήθεια αυτό δεν το κατάλαβα ακριβώς..αφου θα βγάλετε προγραμματισμένα το 13.1 σε μια βδομάδα, τι βγάζετε το 13.0 ? :blink: )


Το έβαλε κάνεις να μας πει πως πάει ειδικά σε 'παλαιότερα' μηχανάκια?
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
To εγκατέστησα το πρωί στο Χ μου και έχει αφήσει ήδη εξαιρετικές εντυπώσεις.
Λίγο πιο γρήγορη απόκριση στο ξεκλείδωμα με faceid, πιο γρήγορη απόκριση στις εφαρμογές, ωραίο το dark mode αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω, έχει αλλαγές στα μηνύματα και στα emails που είναι ωραίες, το video edit ωραίο επίσης.
Και όσο ψάχνεις, βρίσκεις.
 
Δεν πρόλαβα κι εγώ να το ψάξω ιδιαίτερα, έχω δυο σημεία όμως:

1. Το Dark mode αισθητικά είναι εξαιρετικό. Είναι άλλη μια απόδειξη του πως αυτή η εταιρία αργεί πολύ να βάλει κάτι που είναι στάνταρ στον ανταγωνισμό, όμως όταν το κάνει, το κάνει καλύτερα απ'ολους.

2. Το Car Play μου φάνηκε λίγο μυστήριο. Το end navigation χρειάζεται ολόκληρη ιστορία για να το προσεγγίσεις (εκεί που πριν το έβλεπες άμεσα), ενώ το end call... ακόμα το ψάχνω! Ίσως κάνω κάτι λάθος γιατί δεν ασχολήθηκα πολύ, αλλά ίσως και να'ναι κάνα χοντρό bug.
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,429
ΣΤο App Store που πηγε το κουμπακι των ανανεωσεων των εφαρμογων? Εκει εχει το Arcade τωρα...

Κατά τα αλλα, το dark mode δεν μου λεει κατι, προτιμω το κλασσικο.
 

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Καλημερα & καλη εβδομαδα!
Εμενα 7 στις 10 φορες δεν μπαινει στο App Store.
Κατα τ'αλλα ειναι πολυ ωραιο!
Οντως το Dark Mode εξαιρετικο!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Πολύ ωραιο το νέο Car Play. Πέραν της αισθητικής αναβάθμισης, πλέον το Siri ελέγχει φωνητικά όλες τις εφαρμογές που έχουν χρησιμοποιήσει το API της, όπως Google Maps και Waze.
Το Spotify το αναμένουμε.
 

Attachments

  • IMG_6423.jpg
    IMG_6423.jpg
    58.7 KB · Views: 121
  • IMG_6424.jpg
    IMG_6424.jpg
    107.1 KB · Views: 121
  • IMG_6426.jpg
    IMG_6426.jpg
    96 KB · Views: 121

spyhap

Established Member
21 November 2014
250
Πειραιας
Re: Απάντηση: Apple iOS 13

ΣΤο App Store που πηγε το κουμπακι των ανανεωσεων των εφαρμογων? Εκει εχει το Arcade τωρα...

Κατά τα αλλα, το dark mode δεν μου λεει κατι, προτιμω το κλασσικο.

οι ανανεωσεις εμφανιζονται σαν επισημανση πανω στη φωτο σου πρεπει να μπεις εκει και να πατησεις ενημερωση
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,429
Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

οι ανανεωσεις εμφανιζονται σαν επισημανση πανω στη φωτο σου πρεπει να μπεις εκει και να πατησεις ενημερωση

Αρα δεν ψαχνω εγω, με ειδοποιει όταν υπαρχουν?
 

spyhap

Established Member
21 November 2014
250
Πειραιας
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Αρα δεν ψαχνω εγω, με ειδοποιει όταν υπαρχουν?

στο Apps εικονιδιο σου εμφανιζει την ενδειξη απλα οταν μπεις μεσα θα δεις την ιδια ενδειξη επανω στην φωτο σου
 
Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Πολύ ωραιο το νέο Car Play. Πέραν της αισθητικής αναβάθμισης, πλέον το Siri ελέγχει φωνητικά όλες τις εφαρμογές που έχουν χρησιμοποιήσει το API της, όπως Google Maps και Waze.
Το Spotify το αναμένουμε.

Το πως τερματίζεις κλήση το εντόπισες;
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Το πως τερματίζεις κλήση το εντόπισες;

Δεν το προσεξα, γιατι χρησιμοποιω τα κουμπια στο τιμονι. Θα το δοκιμασω ομως και θα επανελθω.
 
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Δεν το προσεξα, γιατι χρησιμοποιω τα κουμπια στο τιμονι. Θα το δοκιμασω ομως και θα επανελθω.

Μυστήριο αυτό, στο δικό μου (Audi A3) όταν είσαι σε κλήση μέσω Car play, τα χειριστήρια κλήσης στο τιμόνι παύουν να λειτουργούν γιατί συνεχίζουν να ψάχνουν σύνδεση Bluetooth. Νόμιζα ότι είναι ασυμβατότητα με το σύστημα της AUDI.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Μυστήριο αυτό, στο δικό μου (Audi A3) όταν είσαι σε κλήση μέσω Car play, τα χειριστήρια κλήσης στο τιμόνι παύουν να λειτουργούν γιατί συνεχίζουν να ψάχνουν σύνδεση Bluetooth. Νόμιζα ότι είναι ασυμβατότητα με το σύστημα της AUDI.

Το εχω συνδεδεμενο με καλωδιο και λειτουργει αψογα.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Apple iOS 13

Μυστήριο αυτό, στο δικό μου (Audi A3) όταν είσαι σε κλήση μέσω Car play, τα χειριστήρια κλήσης στο τιμόνι παύουν να λειτουργούν γιατί συνεχίζουν να ψάχνουν σύνδεση Bluetooth. Νόμιζα ότι είναι ασυμβατότητα με το σύστημα της AUDI.

Το δοκιμασα και δεν βλεπω διαφορα στην χρηση σε σχεση με το παλιο. Την κληση την τερματιζω ειτε απο το τιμονι ειτε απο το κεντρικο κουμπι της κονσολας οταν παταω το κοκκινο end call κουμπι στην οθονη.