Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 16 από 16
    AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2009

Re: 65'' Oled ή 75 Led

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από firstofmay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας, δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιον αλλά θεωρώ σωστό να το αναφέρω μια και το ξεκίνησα :). Την αγόρασα πριν από λίγο από το πλαίσιο και παραλαμβάνω την ερχόμενη Τετάρτη, η τιμή αγοράς είναι 3498,93, αυτόματα πιστώνονται 700ευρώ μπόνους και η Lg δίνει δώρο μία prepaid mastercard αξίας 500ευρώ, μου έκαναν δώρο την επέκταση εγγύησης και ένα σταθεροποιητή. Πόσο χρήσιμος είναι ο τελευταίος δεν ξέρω αλλά γιατί όχι. Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Για τα περαιτέρω στο αντίστοιχο νήμα

ΥΓ.@firemax7 από ότι κατάλαβα είναι σχεδόν ίδιες πέρα από της θύρες hdmi, πάντως και η c8 τόσο έβγαινε πάνω κάτω
    Αγαπητέ φίλε firstofmay,αν μπορείς να διευκρινήσεις τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι "αυτόματα πιστώνονται 700ευρώ μπόνους".
    Το ρωτάω γιατί βλέπω στο πλαίσιο ότι τα 700 ευρώ στα δίνει ως επιστροφή αν κάνεις αγορά με κάρτα eurobank που συμμετέχει στο epistrofi,και τα έχεις καβάτζα για επόμενες αγορές (σουπερ μαρκετ,βενζίνη κλπ),δηλαδή τα 700 δεν αφαιρούνται άμεσα από την τιμή που πληρώνεις!
    Εγώ κατάλαβα ότι εσύ πληρώνεις στο ταμείο 3500 και στη συνέχεια σου δίνουν στην κάρτα eurobank με την οποία πλήρωσες τα 3500 ,ως επιστροφή 700 + μια κάρτα προπληρωμένη 500 ευρώ.Οπότε πληρώνεις άμεσα 3500 και ουσιαστικά έμμεσα την παίρνεις στα 2300.

Μόνο στην περίπτωση της 55Β8 απότι είδα στο πλαίσιο δίνει 300 ευρώ δωροεπιταγή που αφαιρείται άμεσα από την τιμή (βάζοντας την τηλεόραση στο καλάθι) και από εκεί και πέρα απ ότι είδα επιπλέον δίνει και ως επιστροφή eurobank το 20% της αρχικής τιμής (η αρχική τιμή της 55Β8 είναι 1300 ευρώ),δηλαδή 20% 1300 = 260 ευρώ περίπου.Οπότε τελικά στην 55Β8 πληρώνεις άμεσα στο ταμείο 999 ευρώ αλλά με την επιστροφή 260 ευρώ επιπλέον, ουσιαστικά την παίρνεις στα 740 ευρώ περίπου!

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2013

@keraki σωστά το λες, με την eurobank πιστώνονται αμέσως ενώ με την πειραιώς μέσα σε ένα μήνα

@firemax7 Σε ευχαριστώ πολύ :), το κόκκινο λογικά δεν παίζεται

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2007
    Περιοχή
    Λευκωσία

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από firstofmay Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ Γιώργο έκανα μία δοκιμή με την υπάρχουσα τηλεόραση και το arc αλλά απέτυχα, πιθανώς κάτι να μην κάνω σωστά. Είδα όμως εκτός από το optical και μία ασύρματη σύνδεση που υποστηρίζει το ηχοσύστημα μόνο με τηλεοράσεις LG, αν και αυτά τα περιοριστικά δεν τα συμπαθώ πολύ ίσως να είναι καλύτερη λύση.

Μία ακόμα ερώτηση που ούτε η LG ούτε δυστυχώς στο media markt μου απάντησαν, εφαρμογές ελληνικών καναλιών πχ antenna web tv, star web tv κλπ υποστηρίζει, αν όχι μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο browser σχετικά;
    Εγώ την έχω με ARC αλλα δοκίμασα 6-7 καλώδια μέχρι να βρω κάποιο που δουλεύει. Δεν κάνουν όλα τα HDMI καλώδια δυστυχώς.
    ΓΙΩΡΓΟΣ!

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΑ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από georget Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ την έχω με ARC αλλα δοκίμασα 6-7 καλώδια μέχρι να βρω κάποιο που δουλεύει. Δεν κάνουν όλα τα HDMI καλώδια δυστυχώς.
    Ένα λινκ για το καλώδιο παρακαλώ;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2013

Παρέλαβα, το ίδιο καλώδιο hdmi δούλεψε αμέσως στο arc, ρυθμίσεις δεν πρόλαβα ακόμα. Μία ερώτηση, έχει μία ανεπαίσθητη κλίση η οθόνη είναι αναμενόμενο;

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2006

Τι εννοείς κλίση;

Μήπως απλώς δεν έχει κουμπώσει καλά η βάση;

Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης