iPhone και αυτόματη δημιουργία εφεδρικού αντίγραφου

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Αλοχα , Μετάβαση από iPhone 6S plus 64 σε iPhone XS Max 64 (το κινητό μαμαει και δέρνει ) επαναφορά κινητού με cloud όλα καλά με την μεταφορά δεδομένων , μόνο οι 3000 φωτογραφίες και οι Φάκελοι που είχα στο παλιό κινητό με τις συγκεκριμένες φωτό δεν μεταφέρθηκαν .Οι μόνες φωτό που μεταφέρθηκαν ήταν μόνο του τελευταίου μήνα !
Τι κάνουμε για μεταφερθούν και οι φωτογραφίες από το παλιό στο καινούργιο ;Χρειάζεται συγχρονισμός I tunes ????και αν ναι με ποιο τρόπο ;
Δεν έχω χρησιμοποίηση i tunes εδώ και χρόνια , έχουμε πάρει διαζύγιο 😛
 

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: i phone και αυτοματη δημιουργια εφεδρικου αντιγραφου

Καλησπερα , αν δεν εχεις ηδη κανει κατι , απευθειας απο το ενα στο αλλο (αρκει να εισαι IOS 12.4 τουλαχιστον) μεταφερονται τα παντα! Το εκανα ηδη με της γυναικας μου και μεταφερθηκαν και οι φακελοι ολοι και το Camera Roll (αλμπουμ καμερας). Επισης μεσω iTunes ειναι πανευκολο , συγχρονιζεις με τον φακελο (και τα υποφακελακια του) που εχεις στο PC/Mac σου.
 
Re: i phone και αυτοματη δημιουργια εφεδρικου αντιγραφου

Παιδιά ξυπνάω το νήμα για μιά επείγουσα ερώτηση.. Έχω ένα παλιό 4 το οποίο πρέπει να το δώσω κάπου, θα ήθελα όμως να κρατήσω τις φωτογραφίες.. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό; Άλλη συσκευή apple δεν παίζει, ευχαριστώ!
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: i phone και αυτοματη δημιουργια εφεδρικου αντιγραφου

Παιδιά ξυπνάω το νήμα για μιά επείγουσα ερώτηση.. Έχω ένα παλιό 4 το οποίο πρέπει να το δώσω κάπου, θα ήθελα όμως να κρατήσω τις φωτογραφίες.. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό; Άλλη συσκευή apple δεν παίζει, ευχαριστώ!

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι από παλιότερα που το είχα κανει, απλά το συνδέεις με usb σε ένα pc και βλέπεις σε έναν φάκελο όλες τις φωτό.