Grundig 32 vle 4500 bf / Parental control

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

** GEO **

New member
9 March 2012
20
Μπήκε ο κωδικός και δεν θυμάμαι ποίος είναι , το εγχειρίδιο στην σελίδα 44 λέει =

Parental control settings
1 Select the line »Parental Guidance« with»V« or »Λ« and press »OK« to confirm.
2 Enter the PIN code »1234« with »1 ... 0«.
3 Select the access level with »<« or »>«.
4 Press »EXIT« to end the setting.

Βάζω 1234 δεν είναι ... το 1 ... 0 τη σημαίνει , πώς το γράφω . ??
 

magos21

Established Member
19 December 2010
228
Xioς
Εννοεί ότι βάζεις τον κωδικό χρησιμοποιώντας τα αριθμιτικα πλήκτρα στο τηλεκοντρόλ .
 

** GEO **

New member
9 March 2012
20
Όσες δοκιμές και αν έκανα με τα νούμερα που μου λέει δεν κατάφερα να το αφαιρέσω ... κάποια ιδέα πως να ξεφορτωθώ το κλείδωμα ?
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Αν έχεις βάλει δικό σου κωδικό και το έχεις ξεχάσει τότε δεν πρόκειται να ξεκλειδωθεί. Μπορείς να μπεις στο μενού και να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Αν όχι επικοινώνησε με την Grundig ή την ελληνική αντιπροσωπεία να σου δώσουν κωδικό που παρακάμπτει οποιονδήποτε κωδικό. Διάβασε και εδώ https://translate.google.com/transl...munidadelectronicos.com/articulos/desbloq.htm
 

** GEO **

New member
9 March 2012
20
Δοκίμασα τον κωδικό που μου δίνει 7038 δεν δούλεψε , προσπαθώ να ακολουθήσω την σειρά τον κουμπιών που δίνει και πάλι μου βγάζει μήνυμα για κωδικό , θέλω να δοκιμάσω την επιλογή [ press "i" on the remote control ] δεν βλέπω το γράμμα "i" ... κάνω κάποιο λάθος ?


When the access code is requested, press the following sequence on the remote control VOL +, VOL-, CHANNEL-, CHANNEL + On some models, the original code is 7038

To activate or deactivate the HOTEL (or Hospital) mode: with the TV off, press "i" on the remote control and keep it pressed, turn on the TV. You access a menu where you can activate or deactivate the HOTEL mode in addition to other functions Fuente:

ΓŽΒ΅ΓŽΒΉΓŽΒΊΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ±_Viber_2019-06-14_22-41-56.jpgΓŽΒ΅ΓŽΒΉΓŽΒΊΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ±_Viber_2019-06-14_22-41-58.jpg