Προτάσεις επισκευής καλωδίου Logitech G560

chek2fire

AVClub Enthusiast
1 January 2011
895
Σήμερα που ξύπνησα είδα ότι οι γάτες που έχω σπίτι καθώς μικρές σχεδόν έκοψαν το καλώδιο από το αριστερό ηχείο των logitech G560 :(
Αν και του έκανα ένα fix με μονωτική και παίζει έχει χάσει πλέον τον συγχρονισμό του στο light εφέ που έχει, έχει χάσει την δυνατότητα για bluetooth και αν πάω να τα σβήσω από το κουμπί που έχει μόνο το δεξί ηχείο μετά δεν επανέρχονται και θέλει διαδικασία για τα ξαναδεί ο υπολγοστής( να βγάλω το αριστερό ηχείο, να τα ανάψω και καθώς είναι αναμμένα να προσθέσω μετά και το ηχείο με το πρόβλημα)
Φαντάζομαι ότι αυτό το καλώδιο εκτός από wire για τον ήχειο θα πρέπει να έχει και τπτ οπτικές μέσα για τα υπόλοιπα και μπορεί και άλλα καλωδιάκια.
Η ερώτηση.
Υπάρχει κάποιος που να ξέρετε στην Αθήνα που επισκευάζει καλώδια ακόμα και τέτοιου τύπου?
Δλδ εγώ έβαλα την μονωτική και μετά από δοκιμές κουνόντας το δεξιά αριστερά παίζουν τώρα με τα προβλήματα που αναφέρω.
Η logitech δεν έχει service support σε Ελλάδα ακόμα και σε ευρώπη και μίλησα μαζί τους σε Αμερική και απλά μου είπαν ότι θα πρέπει να βρεις κάποιον να στο φτιάξει γιατί δεν πουλάνε spare parts.