Ηχοσύστημα σε HONDA S2000

kontellisparis

Senior Member
16 January 2016
303
Αθήνα
Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω το ηχοσύστημα σε ένα S2000 03'. Αρχικά να πω ότι δε θα αλλάξω ηχεία γιατί τα έχω αλλάξει παλιά , δε θυμάμαι μάρκα κτλ , είναι 6,5 ίνστες διαιρούμενα με τουίτερ και κρόσοβερ. Δεν παίρνει άλλα ηχεία μόνο στις πόρτες. Ενισχυτή έχω ήδη έναν Sony νομίζω , 2καναλο , όχι τίποτα ιδιαίτερο και θα αλλάξω γιατί ήδη έχω αγοράσει έναν καινούργιο Hertz HCP 4D. Στο ένα κανάλι τα ηχεία στο άλλο θα δοκιμάσω ένα παλιό σαμπ που έχω το Lanzar HBP 110 , και στο μέλλον θα βάλω το JBL CSX-14000BP(να πω ότι ποτέ δεν είχα σαμπ αλλά το χρειάζεται). Έχω μία πηγή Pionner (φτηνή) που θα αλλαχτεί σε Pionner DEH-80PRS που απ'ότι έχω δει είναι η καλύτερη 1 Din καθώς έχει 3 εξόδους προενίσχυσης στα 5V. Στο μέλλον ίσως αλλάξω ηχεία και βάλω πάλι διαιρούμενα πολύ καλύτερα , αλλά ακόμα..πρώτα θα δω πως θα παίζει με αυτά...Επίσης θα βάλω ασφαλειοθήκη γιατί δεν είχα βάλει και έναν πυκνωτή.Σκέφτηκα για μόνωση στις πόρτες , αλλά δε ξέρω διότι πρέπει να βγουν πλαστικά κτλ. Τι έχετε να μου προτείνεται γενικά , και πως σας φαίνεται;