Πρόβλημα με ενισχυτή Yamaha RX-V661

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Anapofasistos

New member
6 November 2017
50
Φαίνεται πως ο ενισχυτής μου μετά τα τερτίπια της ΔΕΔΔΗΕ, αρνείται πεισματικά ν' ανοίξει, ακόμα και μετά τις προσπάθειες που έκανα με το συνδιασμό tone και master, αλλά μάταια. Καμιά ιδέα για επισκευή?

Ευχαριστώ
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα το μονο σιγουρο είναι ότι πρεπει να τον πας για επισκευή ! το καλο είναι ότι ο ενισχυτης εχει ρελε οποτε σου προστατευει εν μερη το κύκλωμα! αλλα θα πρεπει να το δει καποιος ειδικος!
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,750
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με ενισχυτή Yamaha RX-V661

Δυστυχώς στο δικό μου, Yamaha RX-V771, τα ρελέ δεν έσωσαν την κάρτα HDMI έτσι μου είπαν. Περίμενα 3 εβδομάδες αν θυμάμαι καλά να τη φέρουν απ' έξω. Έκτοτε, κανένα πρόβλημα.
Αν και δεν είναι πια στην εγγύηση, πήγαινέ τον καλύτερα στην Παιανία στα κεντρικά. Εκτός αν μπορείς βρεις άκρη και έχεις εμπιστοσύνη.
 

Anapofasistos

New member
6 November 2017
50
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με ενισχυτή Yamaha RX-V661

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας! Μιας και ο Νάκας ήθελε 50 μόνο για τον έλεγχο είπα να τον πάω στον Γιάννη Παπασπύρου της Omega Amplifiers, ο οποίος ανταποκρίθηκε άμεσα στην ανάρτησή μου και είναι και απογευματινός τύπος για να εξυπηρετήσει και εμάς που δουλεύουμε. Τον ενισχυτή τον πήγα απόγευμα και την άλλη μέρα τον πήρα έτοιμο. Εντυπωσιακό ότι κατά τη διάγνωση της βλάβης έστειλε και φώτος με viber και ακόμα πιο εντυπωσιακό πως σε μια μέρα μόλις τον είχα πάλι στα χέρια μου!

Δεν είναι θέμα διαφήμισης αλλά είναι δύσκολο στις μέρες μας να βρεις κάποιον να εμπιστευτείς τον εξοπλισμό σου και να τον πάρεις πίσω σαν καινούριο!
 

Attachments

  • IMG_20191121_172946.jpg
    IMG_20191121_172946.jpg
    148 KB · Views: 136
  • IMG_20191121_172931.jpg
    IMG_20191121_172931.jpg
    161.5 KB · Views: 137

john gabriel

AVClub Enthusiast
Το εχω ζησει αυτό που λες και είναι όλα τα λεφτα όταν βλέπεις ότι η συσκευή δεν καταληγει στα σκουπίδια αλλα δινεται μια δευτερη ευκαιρεια και ξανα ζωντανευει !!! ο ενισχυτή σου είναι τιμιο μηχανακι εγω εχω τον 861 εξωτερικα είναι ιδιως με τον δικο σου και είναι σκυλι καλες ακροασεις να εχεις φιλε μου!!!!-bye-
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με ενισχυτή Yamaha RX-V661

Ναι εάν μπορεις πες μας το πρόβλημα γιατι μπορει να το παθω και εγω !!! να είμαι ενημερος τουλάχιστον!! :ears:

η σειρα αυτη επασχε στο πλακετακι του standby εχει εναν πλαστικο πυκνωτη ευτελους αξιας ο οποιος απλα τα παιζει και δεν αφηνει την ταση να περασει οποτε δεν ανοιγει το μηχανημα
με την αντικατασταση του το μηχανημα επανερχεται ,δεν ξερω τι θεμα ειναι του φιλου