Αγορά τηλεόρασης - LG 50UK6950 μου κάνει;

grigogr

New member
1 July 2019
1
Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω μια τηλεόραση all arround. Δεν είναι σίγουρη η απόσταση θέασης, απο 2 με 3 μέτρα (ίσως μετακομίσω) . Γωνίες θέασης , να μην χρειάζεται να είμαι και ακριβώς μπροστά της ( να απολαμβάνουμε ταινία με παρέα).
Η χρήση της προορίζεται για netflix 4k , ταινίες γενικά , λίγο digea , όχι ιδιαίτερα αθλητικά και που και που σύνδεση με το laptop Μου.
Μια all - arround τιμια πρόταση που δεν θα με προδώσει ;

Σκεφτόμουν μετά από διαφορα θρεντ που διάβασα εδώ την [h=1]LG 50UK6950[/h]Κάποιος να με διαφωτίσει - δώσει εναλλακτικές ή μου πει απο προσωπική εμπειρία αν αξίζει;

Ευχαριστω!
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Η LG 50UK6950 είναι ο ορισμός νομίζω της all - arround πρότασης: 50", 4K, VA Direct Led, Wide Color Gamut, Wifi, Bluetooth, DTS Virtual X, Wireless Sound Sync, Περιλαμβάνεται και το Magic Remote

Οι τελευταίες παρτίδες πρέπει να έχουν και βελτιωμένες γωνίες θέασης. Αν και ως VA panel καλύτερη εικόνα παίρνεις στη ευθεία.

Αν θες τώρα καλές γωνίες θέασης χωρίς να σε πειράζουν το κάπως πιο γκρίζο μαύρο πηγαίνεις σε IPS πάνελ στις 55" όπως στην LG 55UK6500 ή LG 55UK6750

Αν και έχουν αρχίσει να αντικαθίστανται τα παλαιά μοντέλα με τις νέες σειρές όπως τις LG 50UM7450 ή τις LG 55UM7450