TV 55"-65" με τιμή max 800

darklordvader77

New member
24 May 2007
69
Athens
Καλησπέρα!!

Είμαι σε αναζήτηση τηλεορασης εδω και καιρο και περιμενα τις εκπτωσεις μηπως προκυψει καποια καλη προσφορα, αλλα δεν εχω βρει πολλές που να μου αρεσουν.

Μονο μια που ξεχώρισα και ειναι η LG 55SK8500 Link: https://www.skroutz.gr/s/14695920/LG-55SK8500.html?from=sku_spec_variations#sku-info

Έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική;;

Ευχαριστω πολύ προκαταβολικα
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,978
Μονο μια που ξεχώρισα και ειναι η LG 55SK8500 Link: https://www.skroutz.gr/s/14695920/LG-55SK8500.html?from=sku_spec_variations#sku-info

Έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική;;

Καλημέρα darklordvader77,

Για να καταλήξεις σε κάτι που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου,αν θες ανέφερε:

Απόσταση θέασης,
συνθήκες φωτισμού,
κύρια θέση θέασης
κύρια χρήση(ταινίες,σειρές,αθλητικά,gaming,digea κλπ.),πηγές ,απαιτήσεις,
και το μέγεθος της προηγούμενης τηλεόρασης/μοντέλο.
 

darklordvader77

New member
24 May 2007
69
Athens
Καλημέρα! Βεβαιως:

Απόσταση 2,5 μέτρα
Φωτεινός/Σαλονι/Κεντρική θέση
Κύρια χρήση Netflix/Plex και PS4/Switch. Πολύ σπάνια Digea
Προηγουμενη TV LG47LB670V-ZA (πολυ ευχαριστημενος-γενικα προτιμω LG στα χρωματα απο Samsung- τα θεωρω ρεαλιστικότερα)


Γενικά ψάχνω τεχνολογικα κάτι σε 100/120Hz, IPS Panel, με Full Array LED, και δεν με χαλαει να ειναι μοντέλο 2018 παρά να είναι μοντελο 2019 πχ και να έχει λιγότερα χαρακτηριστικα.
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,978
Καλημέρα! Βεβαιως:

Απόσταση 2,5 μέτρα
Φωτεινός/Σαλονι/Κεντρική θέση
Κύρια χρήση Netflix/Plex και PS4/Switch. Πολύ σπάνια Digea
Προηγουμενη TV LG47LB670V-ZA (πολυ ευχαριστημενος-γενικα προτιμω LG στα χρωματα απο Samsung- τα θεωρω ρεαλιστικότερα)


Γενικά ψάχνω τεχνολογικα κάτι σε 100/120Hz, IPS Panel, με Full Array LED, και δεν με χαλαει να ειναι μοντέλο 2018 παρά να είναι μοντελο 2019 πχ και να έχει λιγότερα χαρακτηριστικα.

Για αυτά που ψάχνεις καλά είσαι σε αυτό το μοντέλο.

Οι περισσότερες επώνυμες τηλεοράσεις μπορούν να αποδώσουν τα χρώματα και τις διαβαθμίσεις σύμφωνα με τα πρότυπα,είναι θέμα ρυθμίσεων.
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,978
Γι αυτο το μοντέλο τι λες; Βλέπω στο rtings πως ειναι καλυτερο συνολικα: https://www.skroutz.gr/s/15763533/Samsung-QE55Q6FN.html#sku-info

Καλύτερο για θέαση ταινιών σε χαμηλό φωτισμό ή με καθόλου φωτισμό.

Εφόσον η θέση θέασης είναι περίπου στην ευθεία θα προτιμούσα tv με VA panel,δεν υπάρχει λόγος για IPS/PLS.

Δεν παίζει από usb DTS,DivX
 

darklordvader77

New member
24 May 2007
69
Athens
Χμμ ωραια θα παω να το δω απο κοντα λοιπον.. Γενικα θα μπει σε τοιχο με ειδικη βαση στηριξης. Τοση χαοτικη διαφορα εχουν τα VA;

Η αναπαραγωγη δε με ενδιαφερει καθως θα συνδεθει με Nvidia Shield TV και θα παιζει αρχεια απ το NAS μεσω δικτυου.
 

stazzy

New member
25 December 2009
54
Χαλάνδρι

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: TV 55"-65" με τιμή max 800

Αν δεν υπάρχει άμεση ανάγκη για αγορά τηλεόρασης, μάζεψε περισσότερα χρήματα για κάποιαν OLED 55". Η LG B8 έχει βρεθεί κατά καιρούς στα 1000 ευρώ, ενώ δεν αποκλείεται να εμφανιστεί σε κάποια καταστήματα και με λιγότερα, για όσο υπάρχει ακόμα απόθεμα. Θα είναι μεγάλη η αναβάθμιση, σε σύγκριση με την υφιστάμενη τηλεόρασή σου.
 

darklordvader77

New member
24 May 2007
69
Athens
Το σκεφτομουν και γω για OLED, αλλα επειδη η γυναικα εχει τη "ταση" να αφηνει την tv να παιζει ωρες ανοιχτη και να κανει κατι αλλο πχ λεω να το αφησω καλυτερα.. κριμα ειναι....

Παρηγγειλα τελικα τη Samsung με τιμολογιο και βγηκε αρκετα οικονομικα. Με το που τη παρηγγειλα εβγαλε προσφορα ο Κωτσοβολος και το Πλαισιο -50 αλλα ειδα μετα πως ειναι εκθεσιακες. Αυριο ή μεθαυριο θα την εχω :)

Βλεπω βεβαια τωρα πως εχουν μερικες θεμα με υποτιτλους στο Netflix πχ.

Αλλα πιστευω να το χουν λυσει μεσω update πια.