LG 49LK6100

gdevelek

Established Member
4 July 2006
267
Μετά από πολλές αναβολές έχω καταλήξει στην LG 49LK6100 (πάντα μόνο fullHD). Bλέπω περιεχόμενο 480Ρ και άνω, από τα 3μ και κάτι. Βασική απαίτηση να αναγνωρίζονται όλα τα φόρματ βίντεο και υπότιτλων, και να κάνει και PVR σε εξωτερικό φλασάκι.

Παρακαλώ για τη γνώμη σας.
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
800
Χαλάνδρι
Μετά από πολλές αναβολές έχω καταλήξει στην LG 49LK6100 (πάντα μόνο fullHD). Bλέπω περιεχόμενο 480Ρ και άνω, από τα 3μ και κάτι. Βασική απαίτηση να αναγνωρίζονται όλα τα φόρματ βίντεο και υπότιτλων, και να κάνει και PVR σε εξωτερικό φλασάκι.

Παρακαλώ για τη γνώμη σας.

Χωρις να ειμαι ειδικος, απο μια γυρα που εριξα στην αγορα (ειδικα αν πας σε καταστηματα), νομιζω οτι με ΜΙΚΡΗ διαφορα, πας σε 4Κ στην ιδια εταιρεια, τυπο μοντελου κοκ (ειδικα αφου οι ιντσες δεν ειναι πολλες). Απλα δεν ξερω αν το εχεις κοιταξει.....πχ νομιζω το mediamarkt δινει την αντιστοιχη uk6300 στα 349 και στο σκρουτζ βλεπω αυτη που λες στσ 370...αρα δεν βλεπω καποιο κερδος να εχεις....η uk6300 ειναι σιγουρα καλυτερη τηλεοραση απο ολες τις αποψεις......και νομιζω οτι καπου στα 400 βρισκεις και 55 uk6...... Μηπως να το ξανακοιταξεις/ξανασκεφτεις?
 

gdevelek

Established Member
4 July 2006
267
Το θέμα είναι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 4Κ. Δεν έχω κανένα υλικό σε τέτοια ανάλυση. Ίσα ίσα, έχω μαζέψει αρκετό υλικό γύρω στο 480Ρ, που θα φανεί άσχημα σε 4Κ.
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
800
Χαλάνδρι
Το θέμα είναι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 4Κ. Δεν έχω κανένα υλικό σε τέτοια ανάλυση. Ίσα ίσα, έχω μαζέψει αρκετό υλικό γύρω στο 480Ρ, που θα φανεί άσχημα σε 4Κ.

Χωρις να ειμαι ειδικος οπως καποια παιδια εδωμεσα, δε νομιζω οτι μια χειροτερη αναλυση επηρεαζεται σε κατι αν παιζει σε καλυτερη τηλεοραση/επεξεργαστη κοκ....και στην τελικη αμα ειναι να δωσεις τα ιδια λεφτα για κατι πολυ καλυτερο (εστω με μια μελλοντικη προοπτικη που τωρα δεν την ξερεις/φανταζεσαι) γιατι να μην το κανεις? Νομιζω ειλικρινα οτι πανω απο 20 ευρω δεν θα καταφερεις να γλυτωσεις στην καλυτερη...και μαλλον πολλα λεω....στην πραγματικοτητα οι "φτηνες" 4k εχουν φτασει στις ιδιες τιμες με τις full hd.
Tωρα αν εσυ βρηκες καπου την συγκεκριμενη lg πολυ φτηνα, αυτο δεν το ξερω και αλλαζει τα πραγματα.

Για περισσοτερα, θα σου πουν οι πιο αρμοδιοι εδωμεσα που πραγματικα τους θαυμαζω για το ποσα ξερουν (και το ποσο βοηθανε)...