Ποιο απο τα δυο ως πηγη

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mirage

Senior Member
2 March 2008
390
Αθήνα συνήθως...
Τά έχεις κ τα δύο ή θα πάρεις κάποιο? Αν τα έχεις ακούς κ διαλέγεις...τόσο απλά.Αλλιώς θέλει ψάξιμο, ποιό απ τα δύο φορά πιό αξιόπιστο μηχανισμό ανάγνωσης κλπ, πιο έχει καλύτερο DAC αν δεν σκοπεύεις να συνδέσεις ένα εξωτερικό.
Εγώ θα διάλεγα το Technics γιατί ξέρω από φίλο ότι είναι σκυλί...
Καλή επιλόγη.
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,768
Αγιοι Αναργυροι
εγω που εχω ακομα το sl p277 απο το '88 νομιζω, παιζει ακομα μια χαρα. το'χω βαλει σε συγκριση με διάφορα dvd και με bluray. απο τα dvd εχασε μονο απο το ξακουστο philips 963SA.. κατι samsung και schaub lorenz τα ειχε.
απο το bluray (samsung) εχασε αλλά μη φανταστεις τεραστια διαφορά. μεγαλη διαφορα που θα την καταλαβαινε και ενα παιδι, ειχε με το audiolab 8000CD. αλλά αυτο σταματησε να παιζει.. ενω το παλιοtechnics... χε χε..
φυσικα και το ξακουστο 963SA δεν παιζει εδω και καιρο πια...
 

mirage

Senior Member
2 March 2008
390
Αθήνα συνήθως...
εγω που εχω ακομα το sl p277 απο το '88 νομιζω, παιζει ακομα μια χαρα. το'χω βαλει σε συγκριση με διάφορα dvd και με bluray. απο τα dvd εχασε μονο απο το ξακουστο philips 963SA.. κατι samsung και schaub lorenz τα ειχε.
απο το bluray (samsung) εχασε αλλά μη φανταστεις τεραστια διαφορά. μεγαλη διαφορα που θα την καταλαβαινε και ενα παιδι, ειχε με το audiolab 8000CD. αλλά αυτο σταματησε να παιζει.. ενω το παλιοtechnics... χε χε..
φυσικα και το ξακουστο 963SA δεν παιζει εδω και καιρο πια...

To Audiolab είναι κρίμα που δεν το φτιάχνεις...καποια καλοδιοταινία αν θυμάμαι καλά είχες πεί...κοιταξέ το.Στο έχω ξαναπεί,είναι καλό μηχάνημα .
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,768
Αγιοι Αναργυροι
To Audiolab είναι κρίμα που δεν το φτιάχνεις...καποια καλοδιοταινία αν θυμάμαι καλά είχες πεί...κοιταξέ το.Στο έχω ξαναπεί,είναι καλό μηχάνημα .

θα'ρθει η ωρα που θα ασχοληθω με αυτο. αν δεν "κατσουν" αυτα που σκεφτομαι, θα παει ειτε east electronics μερια, ειτε καπου αλλου.
δεν μου λειπει το cd σαν μεσο να σου πω την αληθεια. τωρα που μιλαμε cd ακουω απο ενα F&U dvdp. αν παθει κατι και αυτο, ε.. θα αναγκαστω να πιασω το audiolab