ΑΓΟΡΑ OLED 3 επιλογες

mtriandros

New member
8 January 2012
80
ποια λετε ειναι πιο VFM και αξιοπιστη oled 55αρα ? ευχαριστω.


1 LG 55" ΟLED55C8PLA στα 1143ευρω


2 PANASONIC OLED TX 55 FZ 800E στα1000 ευρω


3 Philips OLED 55OLED803 55" στα1000 ευρω
 

tryf3

Senior Member
6 October 2017
390
Εννοείται η c8. Πολύ καλος επεξεργαστής με 3gb ram. Το καλύτερο λειτουργικό και υπαρκτή αντιπροσωπεία με καλή υποστήριξη.

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karakatsanisg

New member
28 February 2008
79
Εγώ έλεγα να πάω για Philips. Με βάλατε σε σκέψεις. Υπάρχει θέμα με το service τηςphilips;
 

tryf3

Senior Member
6 October 2017
390
Εγώ έλεγα να πάω για Philips. Με βάλατε σε σκέψεις. Υπάρχει θέμα με το service τηςphilips;
Απλά δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,742
ΑΘΗΝΑ
γενικα η Philips σαν εταρια στην Ελλαδα(και οχι μονο)στο κομματι των τηλεορασεων ειχε εξαφανιστει.
εκανε επανεμφανιση με τις Oled αλλα οντως εαν χρειαστεις service,θα τρεχεις.
δεν ξερω βεβαια,εαν την παρεις απο μεγαλη αλυσιδα τι καλυψη εχεις.
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Έχοντας στην κατοχη μου τα τελευταία 4 χρόνια 3 διαφορετικές oled(όλες LG) και χρειαστηκα 1 φορα αλλαγή,και μάλιστα η τηλεόραση δεν είχε θεμα ηταν θεμα ασυμβατότητας τηλεόρασης με τον ενισχυτή(νομιζα οτι δεν δούλευε το ARC)Άψογο το service της LG αλλαγή τηλεόρασης χωρίς δεύτερη κουβέντα.Και ο κουμπάρος μου είναι από τους άτυχους που έπεσε σε προβληματικό πάνελ.Το ίδιο!Του δώσανε καινούργιο μοντέλο και ανανέωση εγγύησης,όπως και σε εμενα!!Οπότε LG με κλειστά ματια
 

tasospap

New member
17 November 2012
23
Σαν λειτουργικό η c8 εχει καλύτερο αλλα απο επεξεργασία εικόνας η phillips ειναι ανώτερη.
Εγω Προσωπικά ειμαι υπερ ευχαριστημένους με την philips 803
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
800
Χαλάνδρι
Σαν λειτουργικό η c8 εχει καλύτερο αλλα απο επεξεργασία εικόνας η phillips ειναι ανώτερη.
Εγω Προσωπικά ειμαι υπερ ευχαριστημένους με την philips 803

Ειχα την εντυπωση οτι το android λειτουργικο θεωρειται ανωτερο....
 

tryf3

Senior Member
6 October 2017
390
Ειχα την εντυπωση οτι το android λειτουργικο θεωρειται ανωτερο....
Αν δεν κολλούσε, μπορεί να ήταν. Έχω smart TV με android και μια δε παίζει ο ήχος, μια αργεί να αλλάξει κανάλι και πολλά άλλα. Θέλει πολύ φτιάξιμο ακόμη. Αντίθετα το web OS της LG πετάει.

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
800
Χαλάνδρι
Αν δεν κολλούσε, μπορεί να ήταν. Έχω smart TV με android και μια δε παίζει ο ήχος, μια αργεί να αλλάξει κανάλι και πολλά άλλα. Θέλει πολύ φτιάξιμο ακόμη. Αντίθετα το web OS της LG πετάει.

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aρα θεωρεις οτι ειναι χειροτερο απο πλευρας "αξιοπιστιας" ας το πουμε ετσι, διοτι απο πλευρας εφαρμογων που μπορει να σηκωσει (Πχ kodi) το android θεωρειται ανωτερο.....τουλαχιστον ετσι λενε στα μαγαζια!
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
άμα κολλάει ή καθυστερεί σε τέτοια απλά tasks του στυλ αλλάζω κανάλι, δεν είναι θέμα "αξιοπιστίας" αλλά στοιχειώδους λειτουργικότητας

τα μαγαζιά λένε ο,τι θέλουν αν πουν για να πουλήσουν