Βαση vogels για LG oled C8 55”

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Parisv

Senior Member
30 May 2010
329
16 κιλα.
εχετε καμια vogels να προτεινετε;

θα ηθελα βραχιονα 50 εκατοστων ή μεγαλυτερο. Εχει πολλες διαφορετικες δεν ξερω ποια να διαλεξω.
 

Parisv

Senior Member
30 May 2010
329
Μπορω να βαλω 30 κιλα max βαση και η tv να ειναι 16? Θα ειναι πολυ σκληρη η βαση;
 

γιάννης Δ

New member
5 May 2017
58
Μπορω να βαλω 30 κιλα max βαση και η tv να ειναι 16? Θα ειναι πολυ σκληρη η βαση;
Κατά την αποψή μου θέλεις βάση να είναι όσο το δυνατό κοντά στο τοίχο,με λεπτό προφίλ(3,5 cm) και αυτή ειναι η σειρά Extra Thin της Vogels.Εγώ αγόρασα την Thin 525 Extra Thin με μέγιστη απόσταση από τον τοίχο (3,5 έως 37,5 cm),με κίνηση δεξιά-αριστερά και επάνω κάτω 20 μοίρες ,με υδραυλικό έμβολο για την 55xf9005 που ειναι 18,2 κιλά.Η βάση σηκώνει 25 κιλά είναι για 40-65 ίντσες και με προσαρμοσμένο αυξομοιούμενο vesa.Δεν την χρησιμοποίησα και την έχω στο κουτί της γιατί τοποθέτησα την τηλεόραση πάνω σε τζάκι λίγο ποιό ψηλά από το ύψος των ματιών και χρησιμοποίησα μία σταθερή βάση.
Μετά λοιπόν αρκετή μελέτη μου έμεινε η βάση με όλα τα εξαρτήματα ακόμα και τα ούπα-βίδες και την πουλώ εάν ενδιαφέρεσαι 200 ευρώ(τιμή στο σκρουτζ 212)

Εαν δεν σε ενδιαφέρει και θέλεις μεγαλύτερη απόσταση από τον τοίχο,(3,5 εως 63 cm) και δύο μπράτσα ,θα πρέπει να κοιτάξεις την Thin 545 Extra Thin με τα υπόλοιπα ίδια χαρακτηριστικά αλλά τιμή 285 ευρώ.
H εν λόγω εταιρεία βγάζει βάση ειδικά για την τηλεόραση LG Oled που έχεις με αρκετά τσουχτερή τιμή.-