Gemini Man

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
Gemini-Man-2019.jpg



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Gemini Man

Πρωταγωνιστούν: Γουίλ Σμιθ, Μαίρη Ελίζαμπεθ Γουίνστεντ, Κλάιβ Όουεν, Μπένεντικτ Γουόνγκ

Σκηνοθεσία: Ανγκ Λι

Διάρκεια ταινίας: 117' λεπτά

Σινεμά: Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019

Imdb | Village | Odeon




Υπόθεση:
Ένας πενηντάχρονος συνταξιούχος δολοφόνος, ο Χένρι Μπρόγκαν, καταδιώκεται από τον εξίσου
θανάσιμο εικοσιτετράχρονο κλώνο του. Ο Χένρι, μαζί με τους αδίστακτους συναδέλφους του Ντάνι
και Μπάρον, βρίσκονται κυνηγημένοι καθώς διασχίζουν την υφήλιο αναζητώντας την αλήθεια.
Αυτό που ανακαλύπτουν θα αναγκάσει το Χένρι να βρεθεί αντιμέτωπος με τους ανθρώπους που
εμπιστευόταν και να αποφασίσει ποιανού η ζωή αξίζει περισσότερο η δική του ή του κλώνου του;








 
Last edited by a moderator:
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Gemini Man (2019)

Κρίμα, κρίμα, κρίμα…
Απορώ με τον Ang Lee..
Από action ταινια εχει να επιδείξει το καλύτερο Hulk ως τωρα και επίσης πολυ καλο Life of Pi.
Είναι να απορείς πως το ιδιο ατομο σημερα κανει μια ταινια που ακομα και ως σκετο action movie είναι πιο μέτριο και από action movie της δεκαετίας του 80.
Αν με έπιασα να βαριέμαι μεσα στην imax τοτε στο σπιτι θα ειχα πέσει για υπνο.
Η βαθμολογία που δίνεται στο IMDB θα μπορούσε να είναι και χαμηλότερη.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: Gemini Man (2019)

Έχω ακούσει τα χειρότερα ακόμα και από ανθρώπους γενικά μετριοπαθείς. Θα την δω στο σπίτι, και αν...
 

klamia71

AVClub Addicted Member
5 November 2007
2,138
Μια χαρά ήταν η ταινία για action movie. Ευχάριστη με καλό ήχο και κυρίως ΕΙΚΟΝΑΡΑ!!!! και στα 24 και στα 60 που όντως ξενίζουν λίγο η εικόνα ήταν άψογη... Και το τεχνικό κομμάτι της Μεταμόρφωσης σε νεαρό του Smith πολυ πετυχημένη.

Στάλθηκε από το Nokia 6.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Την είδα στο σπίτι σε UHD στα 60fps.

Η εικόνα ήταν εξαιρετική. Ξυράφι. Η κίνηση ήταν ομαλότατη. Βούτυρο.

Με άλλα λόγια, δεν ήταν κινηματογράφος. Ήταν 100% ψεύτικο. Ούτε για δευτερόλεπτο δεν νόμιζες ότι έβλεπες ταινία. Αυτό σου αποσπούσε πρακτικά την προσοχή από τα τεκταινόμενα στο πανί.

Βέβαια, στην προκειμένη περίπτωση αυτό το καταλογίζω στα θετικά, γιατί η ταινία στην καλύτερη ήταν απλά αδιάφορη. Δύο χαμένες ώρες από την ζωή μου.

Αλλά θα την κρατήσω ως demo του προβολέα μου. Ρίχνει σαγόνια η εικόνα.