Καταγγελία διετούς σύμβασης?

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Ξέρει κανείς εάν μπορώ να καταγγείλω την διετή σύμβαση (λήγει σε 8 μήνες) του double play wind αζημίως με την αιτιολογία των αυξήσεων από 17/7 ?
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Re: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313752327/

"Οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων που αναφέρονται ανωτέρω έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) εντός δύο μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής τους, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην σύμβαση και την κείμενη νομοθεσία."

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Διάβασα την ανακοίνωση αλλά δεν αναφέρει το δικό μου πρόγραμμα. Αναφέρει όμως :
Από*17 Ιουλίου 2019, θα ισχύουν οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές για όλους τους συνδρομητές σε εμπορικά & μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα σταθερής συμβολαίου ιδιωτών.

Και συνεχίζει με τις αυξήσεις των κλήσεων μετά τον δωρεάν χρόνο, αυτό θεωρώ πως με καλύπτει και ρωτώ μιας και εάν μου διαφεύγει κάτι θα το πληρώσω.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Re: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Μα οι κλείσεις μετά τον δωρεάν χρόνο είναι εκτός πακέτου.

Το συμβόλαιο σου λέει ποιες είναι οι χρεώσεις πέρα του δωρεάν/συμπεριλαμβανομένου χρόνου;

Αν δεν λέει, δεν αλλάζει κάτι τότε.


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Αυτά τα ψιλά γράμματα φοβόμουν , δεν βρίσκω το συμβόλαιο μιας και είμαι 5 χρόνια στην wind , αλλά και πάλι δε νομίζω στα συμβόλαια να αναγράφουν το κόστος κλήσεων μιας και αυτό αλλάζει συχνά .
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Re: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Η μηνιαία τιμή του πακέτου σου θα αλλάξει για τους υπόλοιπους 8 μήνες;

Καταλαβαίνω πως οχι. Οπότε σε τι θα βασιστεί η καταγγελία της σύμβασης αν δεν υπάρχει μονομερής αλλαγή των συμφωνηθέντων ;

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Έλεγα μήπως η αύξηση στις κλήσεις προς εξωτερικό, αλλά και για κινητά πέρα των 300 λεπτών που έχει δωρεάν το πακέτο που έχω.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Re: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Δύσκολο μου ακούγετε αλλα δεν χάνεις τίποτα να πάρεις και να τους ρωτησεις.

Δεν είμαι ειδικός, απλα απο αυτά που διαβάζω και εγώ....

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Κάνουν την πάπια φίλε μου. Στο 13800 δεν γνωρίζουν και σε φυσικό κατάστημα δεν βλέπουν καν τις αυξήσεις στο σύστημά τους.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,669
--------------------
Re: Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Έλεγα μήπως η αύξηση στις κλήσεις προς εξωτερικό, αλλά και για κινητά πέρα των 300 λεπτών που έχει δωρεάν το πακέτο που έχω.
Υπηρξε ενημερωση για αυτο το θεμα απο την wind η οποια ελεγε οτι μπορει ο συνδρομητής να κανει καταγγελεια τις συμβασης , απο την στγμη που υπρχει η ενημερωση μεσω των λογαριασμων φυσικα και μπορεις να κανεις καταγγελία
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: Καταγγελία διετής σύμβασης?

Το γράφει στον λογαριασμό του Ιουνίου , άρα είμαι καλυμμένος πιστεύω .
Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία , ή κάνω απλά φορητότητα σε άλλη εταιρία ?

image.jpg
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: Καταγγελία διετής σύμβασης?

Στο 13800 μόλις μου είπε υπεύθυνα υπάλληλος πως δεν αφορά το πάγιό μου η συγκεκριμένη αύξηση , μιας και δεν έχω στο πακέτο μου κλήσεις προς Ζώνη 1 και στα κινητά έχω 300' δωρεάν και θα υπάρξει πέναλτυ , της ανέφερα πως θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ για το θέμα και μου είπε πως μπορώ να αναφέρω στην επιστολή και το όνομά της .
 

panos-

AVClub Enthusiast
13 January 2019
1,198
Απάντηση: Καταγγελία διετής σύμβασης?

Μια ενημέρωση, εγώ είχα 3 συνδέσεις στην WIND. Στον λογαριασμό Ιουνίου είχε και για τα 3 νούμερα ενημέρωση, οπότε επικοινώνησα με την wind μέσω του site (υπόψιν, η μόνη επιλογή που λειτουργεί είναι νέο συμβόλαιο, αν διαλέξετε Αμφισβήτηση δεν πάει ποτέ το μήνυμα) και με ενημέρωσαν ότι μπορώ να κάνω φορητότητα κανονικά και με την έκδοση του λογαριασμού να μιλήσω μαζί τους για πιστωση. Χθες μου απαντήσανε και μου πιστωσανε το τέλος διακοπής, οπότε όλα καλά :)
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
3 μέρες μετά και ακόμη περιμένω απάντηση.
Τι ακριβώς τους έγραψες ?
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Μόλις μου ήρθε mail πως μπορώ να προχωρήσω αζημίως λόγω των αυξήσεων , ευχαριστώ .