Μια ακόμα Ματιά στους Επιχειρησιακούς Φακούς

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,169
Τις τελυταιίες μέρες καθησα και ξανακοιταξα το θέμα των επιχειρησιακών (tactical) φακών.
(οι πιο παλιοι ισως να προσέξατε ότι αυτό είναι το κύριο ενδιαφέρον μου στο χόμπυ μας)
Σύντομα κατάλαβα ότι είχα αρκετό νέο υλικό για ένα αρθρο για το μπλογκ μου.
Ιδού λοιπόν:

Μια ακόμα Ματιά στους Επιχειρησιακούς Φακούς
https://flashlightsolutions.blogspot.com/2019/08/blog-post.html

Οσοι ενδιαφέρεστε για το αντικείμενο διαβάστε το με τον χρόνο σας. Είναι εξαιρετικά τεκμηριωμένο και ξεθαψα χρήσιμο υλικο απο τα χρονοντούλαπα του ιντερνετ.
Καλη αναγνωση!
 

flashlight

Senior Member
4 April 2013
636
Συγχαρητήρια φίλε μου πολύ καλό άρθρο που δε συναντάς εύκολα!!
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,169
παιδια ευχαριστω!
Η αληθεια ειναι οτι πηγαινα για το μισο απο οτι βγηκε το αρθρο, αλλα τελικα ητανε το υλικο που με καθοδηγησε.
Επισης θα αναβαθμιζεται κατα καιρους. Ηδη προσσθεσα και αλλο πληροφοριακο υλικο, και αλλαξα ενα video και ψαχνω για ενα καλυτερο για αλλαγη και δευτερου.
Ελπιζω να εχει ακλη διαδρομη, και να φανει χρησιμο σε αυτους που πρεπεοι γιατι αναλογη εκπαιδευση εδω ΔΕΝ γινεται
 

Antonis_Maestros

Senior Member
2 November 2018
363
Αθήνα
Μπράβο γιά τον χρόνο σου , καλή συγκέντρωση υλικού για την κατανόηση της θεωρίας "επιχείρηση" & φακοί από τα παιδιά
θεμελιώνοντας έμπρακτα και το επιχείρημα της "Ρόδου" πούχα αναφέρει ...
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,169
Μια ενδιαφέρουσα σύγκριση των σημαντικότερων -παλαιών και νέων- Επιχειρησιακών Φακών Όπλου από το κανάλι 9-Hole Reviews

The Best Weapon Light A Comparison


Πέρα από την μικρή σχετικά εμβέλεια τους λόγω των μικρών κατόπτρων, είναι εμφανής η σημασία του Spil & Throw, αλλά και το ότι η ωφέλιμη εμβέλεια είναι σημαντικά μικρότερη των προδιαγραφών.