Επιλογή OLED έως 3000

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

gsir

New member
24 September 2013
66
Είμαι ανάμεσα στην 65αρα b8 της lg και την af8 της sony. Κλείνω προς τη sony λόγω android και καλύτερου ήχου. Σε αυτά τα χρήματα πιστεύετε πως υπάρχει καλύτερη επιλογή; Η αγορά θα γίνει από αλυσιδα.

sent from OnePlus 5t
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Εννοείται υπάρχει καλύτερη επιλογη! C9 πάρε από electoholic,πολύ καλό μαγαζί εχω ψωνίσει στο παρελθον!Όσο για την C9 τέλεια τηλεόραση την απολαμβάνω από τον Μάιο από την πρώτη μέρα οταν πρωτο βγήκε..
Έχοντας εμπειρία από το service της LG,εγω και ο κουμπάρος μου με κλειστά ματια θα πήγαινα ξανα και ξανα σε LG λόγο του πολυ καλού service(Δεν σου φαιρνουν αντίρρηση για οτιδήποτε πρόβλημα παρουσιάσει η τηλεόραση,ίσα ίσα συνήθως σου δίνουν καινουργια τηλεόραση και μάλιστα σου δίνουν και ολοκαίνουργια εγγυηση).Ολα αυτά δεν τα φαντάζομαι μου έχει και εμενα σε παλαιότερη OLED και του κουμπάρου μου..
Όσο για την Sony χωρίς να θέλω να την δυσφήμισω δεν έχει και το καλύτερο service.
Για μένα σε μια τηλεόραση των 3000 εννοείται θες το κεφάλι σου να ειναι ήσυχο και να έχεις πολύ καλό service,εαν κάτι γίνει.
Μην ξεχνας η C9 έχει 2.1 HDMI κάτι που δεν έχει η Sony,και εννοείται εκπληκτική εικόνα παντού..
 

gsir

New member
24 September 2013
66
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Σκεφτόμουνα να την πάρω από αλυσιδα με επέκταση εγγύησης. Δεν είναι καλή κίνηση πιστεύετε; Διάβασα για πολλά παιδιά που μετά από τη διετία είχαν επέκταση εγγύησης και τους έγινε αντικατάσταση με καινούρια

sent from OnePlus 5t
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
Re: Επιλογή Oled έως 3000

καλησπερα, συγουρα επεκταση εγγυησεις σε αυτα τα χρηματα .... για να ειστε καλημενος ..... βέβαια δεν ξέρω αν η ίδια lg δεινει επεκταση
ένα ερώτημα δεν θα ήταν κακό .....
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Σκεφτόμουνα να την πάρω από αλυσιδα με επέκταση εγγύησης. Δεν είναι καλή κίνηση πιστεύετε; Διάβασα για πολλά παιδιά που μετά από τη διετία είχαν επέκταση εγγύησης και τους έγινε αντικατάσταση με καινούρια

sent from OnePlus 5t

Αν θέλεις επέκταση εγγύησης τότε προφανώς θα ψωνίσεις απο αλυσίδα. Με τέτοιο budget καλό είναι να ασφαλίσεις την επένδυση σου.

Οι 2 επιλογές σου είναι η LG C9 και η Sony AF9. Δεν είναι εύκολη γιατί και οι 2 έχουν πολύ ισχυρά ατού..
 

gsir

New member
24 September 2013
66
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Οι συγκεκριμένες στις μεγαλες αλυσίδες ξεφεύγουν κάνω απ' το ποσό που διαθέτω

sent from OnePlus 5t
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Η Sony όχι, η LG ναι. Έχει 4 εβδομάδες εκπτώσεων ακόμα, πιθανότατα θα υπάρξουν και άλλες προσφορές.

Αν έχεις λειτουργική τηλεόραση, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κίνηση αυτές τις μέρες για κάτι που δεν είναι σε προσφορά..
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Re: Επιλογή Oled έως 3000

gsir τι παει να πει ξεφευγουν,από το μπάτζετ σου?Πας σε μια μεγάλο αλυσίδα και τους "παζαρευεις" μιλάμε για πολύ μεγαλα ποσά!
Εγω την C9 την πηρα πρώτη μέρα κυκλοφορίας από μεγάλη γνωστή αλυσίδα από 3900 στα 3200!θυμάμαι μίλαγα τοτε με 4 καταστήματα ταυτόχρονα!
Αφού παρέλαβα την τηλεόραση με πήρε ενα αλλο κατάστημα που ειχα ρωτήσει που ούτε καν υπολόγιζα ότι θα μου έκανε καλύτερη προσφορά από τα 3200,γιατί το συγκεκριμένο κατάστημα ήταν πιο πολύ για ήχο και λιγότερο για εικόνα..
Ξέρεις πόσο μου άφηνε την 65αρα C9 (Ελληνική με 5 χρόνια εγγυηση από LG κανονικα) αρχές Μαιου? 2900!! Μιλάμε για μοντέλο που είχε κυκλοφορήσει αρχες Μάιου αρχική τιμή 3900 και δεν είχε μπει καν Σκρουτζ για να την έβρισκες φθηνότερα..
Τώρα που παίζει στα 2900 στο Σκρουζ εαν εχεις λέγειν πας και παζαρευεις!
Εαν θες εχω γνωρίσει έναν που ειναι στης τηλεοράσεις στον Κωτσοβολο και μπορω να τον ρωτήσω τι μπορεί να σου κάνει για την C9..
Στείλε μου email εαν ενδιαφέρεσαι..
[email protected]
 

gsir

New member
24 September 2013
66
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Σ' ευχαριστώ Σπύρο. Σου έστειλα mail. Όσων αφορά τις δύο προτεινόμενες τηλεοράσεις σε τι υπερτερεί η lg σε σχέση με τη sony; Οφείλω να ομολογήσω πως το android της sony προσφέρει έξτρα δυνατότητες. Επίσης χρησιμοποιώ πολύ Chromecast

sent from OnePlus 5t
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Re: Επιλογή Oled έως 3000

gsir σου εχω στείλει email με το κινητό μου πάρε τηλ. να συνεννοηθούμε..
 

gsir

New member
24 September 2013
66
Re: Επιλογή Oled έως 3000

Πήρα τη c9 τελικά με μια μικρή υπέρβαση στο budget. Σήμερα το μεσημέρι παραλαμβάνω. Για βάση σκέφτομαι τη vogels thin 505. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο σε σταθερή βάση;

sent from OnePlus 5t