Carnival Row [Amazon]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 2 16.7%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 6 50.0%
  • Καλή

    Votes: 2 16.7%
  • Μέτρια

    Votes: 2 16.7%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    12

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,100
Λιβαδειά

Amazon | Imdb | Wikipedia




"Το Carnival Row, αποτελεί έναν φανταστικό κόσμο, γεμάτο με μυθολογικά πλάσματα-μετανάστες. Καθώς εμπνέουν
τον φόβο στους ανθρώπους, τα πλάσματα απαγορεύεται να ζουν, αγαπούν ή να πετούν με ελευθερία. Όμως, ακόμη
και στο σκοτάδι, η ελπίδα εξακολουθεί να ζει, καθώς ένας άνθρωπος ντετέκτιβ και μία νεράιδα συνάπτουν μια
επικίνδυνη σχέση. Η πολύ δύσκολη ειρήνη της πόλης καταρρέει, όταν μια σειρά φόνων αποκαλύπτει ένα
τέρας που δεν μπορούσε κανείς να φανταστεί."


Το Σενάριο έχουν γράψει οι: Travis Beacham, Rene Echevarria, Peter Cameron και Kristin Robinson.

Πρωταγωνιστούν: Orlando Bloom, Clare Delevingne, David Gyasi, Karla Crome, Indira Varma,
Tamzin Merchant, James Beaumont, Caroline Ford.

Από το Amazon Prime στις 30 Αυγούστου.






 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Θα το ξεκινήσω σήμερα, είδε κανείς να μας πεί ?
 
18 June 2006
729
Είδα χθες το βράδυ το πρώτο επεισόδιο.

Fantasy με φόντο μια πόλη που μοιάζει με το Λονδίνο της Βικτωριανής εποχής αλλά λέγεται Burghe.

Ανθρωποι, νεράϊδες (η κάρα ντελεβίν), κάτι που κάθε 21 μέρες κακοποιεί και δολοφονεί τις νεράϊδες και ο Ορλάντο Μπλουμ που το κυνηγάει.

Τα συγχαρητήριά μου στον διευθυντή παραγωγής, οι εικόνες είναι απίθανες, τα λεφτά πολλά, τώρα σαν πρώτο επεισόδιο άπλωσε πολύ τραχανά και δεν ξέρω για τη συνέχεια...

Θα το συνεχίσω οπωσδήποτε
 

manmar

AVClub Enthusiast
21 December 2015
1,194
ειδα τα 2 πρωτα επεισόδια, παροτι ενδιαφερουσα σειρα, μου φάνηκε λιγο αργο στου ρυθμους.
ημουν βεβαια αρκετα κουρασμενος και νυσταγμενος και η μουντη ατμοσφαιρα δεν βοηθησε...:sleep::sleepey:
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Τελειωσα το πρώτο season.
Λεφτά πολλά, καλογυρισμένο, καλοί ηθοποιοί, ωραία τοπια, ωραία εικόνα... αλλα .... το story δεν μου έκατσε.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Απάντηση: Re: Carnival Row [Amazon]

Ακριβώς το ίδιο και μένα ... πολλες φορές το γύριζα στο γρήγορο ... ωραία όμως η ατμόσφαιρα και τα τοπία της πόλης .. τα υπόλοιπα μέτρια .. και πολλες σκηνές ολίγων έως πολύ σιχαμερές !
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

Το είδα και μου άρεσε αρκετά!
Ωραία παραγωγή!

8/10 και από μένα.. όσο έχει στο Imdb..

Πάμε για 2η σεζόν!
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,069
Mitilini
Αυτό θα το δούμε γιατί έχω δει και την πρώτη σεζόν

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,050
Και εγώ θυμάμαι ότι γενικά μου είχε αρέσει η πρώτη σεζόν, αλλά αν πω ότι θυμάμαι τι είχε γίνει πριν 3-4 χρόνια, σίγουρα θα πω ψέμματα.
Τέτοιες μ@λ@κιες κάνουν με τις σειρές (αφήνοντας μεγάλα κενά μεταξύ των σεζόν) και μετά αναρρωτιούνται γιατί πάνε άπατες...