The Walking Dead - Season 10 [AMC]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 2 100.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,090
Λιβαδειά

The-Walking-Dead.jpg


AMC | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter




"Μετά την εξαφάνιση του Ρικ Γκράιμς, πολλοί από τους ήρωες έχουν αποξενωθεί μεταξύ τους, κάποιοι έχουν αλλάξει και κάποιοι
έχουν απομονωθεί. Αυτό που γνωρίζουν όμως όλοι, είναι ότι βρίσκονται σε κίνδυνο. Σύντομα θα συνειδητοποιήσουν ότι ο κόσμος
δεν λειτουργεί όπως νόμιζαν και οι κανόνες αλλάζουν. Μια νέα απειλή έχει εμφανιστεί και η ομάδα θα αρχίσει να αμφιβάλλει για
αυτά που πιστεύει αλλά και αυτά που νομίζει ότι βλέπει. Οι Whisperers είναι εδώ και θα αλλάξουν το παιχνίδι.
Σε ποιους ανήκει αυτός ο νέος κόσμος;"


Το Σενάριο της δέκατης σεζόν έχει γράψει η Angela Kang, η οποία θα εκτελέσει και χρέη Showrunner.

Πρωταγωνιστούν: Danai Gurira, Norman Reedus, Melissa McBride, Christian Serratos, Seth Gilliam,
Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Khary Payton, Cailey Fleming, Samantha Morton,
Josh McDermitt, Nadia Hilker, Lauren Ridloff.


Τα νέα πρόσωπα της δέκατης σεζόν θα είναι η Thora Birch στο ρόλο της Gamma, μια νεαρή γυναίκα, μέλος των Whisperers
και πιστή ακόλουθος της Alpha και ο Kevin Carroll, στο ρόλο του Virgil, ενός ευρηματικού άνδρα που πασχίζει απεγνωσμένα
να βρει την οικογένεια του.

Η δέκατη σεζόν του θα κάνει πρεμιέρα στις 6 Οκτωβρίου.




 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Αντε επιτέλους!

Last season! BTW
Παντως ειχε αποκτήσει ενα ενδιαφερον το 2ερο μισο της προηγουμενης σεζον, για να δουμε που θα το πανε πλεον.
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Θα το δω μόνο όταν προβληθούν όλα τα επεισόδια και αποδειχθεί οτι είναι όντως η τελευταία σαιζόν. Τώρα, το πως θα καταφέρουν να κλείσουν την σειρά - τι θα γίνει δηλαδή με τα ζόμπις, μένει να το δούμε. Αν δεν δώσουν λύση θα είναι κόλπο για να την ξαναπιάσουν σε λίγα χρόνια ή για να αβαντάρουν άλλες σχετικές σειρές - υπάρχουσες ή μελλοντικές.
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Μ'αρεσαν τα τελευταία επεισόδια.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Αλλά 24 επεισόδια στον 11 κύκλο δίνει ακόμα . Αμάν τελειώνει. Πιστεύω οτι είναι η σειρά που θα που και οι φαν θα πουν "επιτέλους". :D

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Περίμενα χλιαρή την 10η σεζον και ενα (όμορφο) κλείσιμο.
Τίποτα από αυτά δεν ήρθε, ευτυχώς!

Τι θα σερβίρουν στην επόμενη σεζόν δε ξέρω (δεν εχω επαφη με το κομικ) αλλά ισως παει για οριστικό επίλογο.
θεωρητικά περιμέναμε και 2 ταινιες με τον Ρικ, καπως θα τα μπλέξουν ολα αυτα.
 

Johnkokk

Senior Member
20 June 2006
464
Ξέρει κάποιος γιατί ενω το netflix έβαλε τη 10η σεζόν στις 6 του μήνα, ξαφνικά εξαφανίστηκε απ την πλατφόρμα ;

Πηγα χθές να συνεχισω το 1ο επεισόδιο της 10ης σεζον, και δεν υπήρχε πουθενά.


[UPDATE]

Eπειδή μπορεί να έχουν κι άλλοι την ίδια απορία, έχει συμβεί το εξής.

Η παραγωγη του TWD, δεν έχει δώσει ακόμα άδεια προβολής του 16ου επεισοδιου της 10ης σεζόν.

Ως εκ τούτου το Netflix κατέβασε όλη τη σεζόν η οποία θα ξανανέβει, μόλις δωθεί το ΟΚ απ' την παραγωγή.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Απάντηση: The Walking Dead - Season 10 [AMC]

Περίμενα χλιαρή την 10η σεζον και ενα (όμορφο) κλείσιμο.
Τίποτα από αυτά δεν ήρθε, ευτυχώς!

Τι θα σερβίρουν στην επόμενη σεζόν δε ξέρω (δεν εχω επαφη με το κομικ) αλλά ισως παει για οριστικό επίλογο.
θεωρητικά περιμέναμε και 2 ταινιες με τον Ρικ, καπως θα τα μπλέξουν ολα αυτα.

Η 11η σεζόν θα είναι η τελευταία..
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: Απάντηση: The Walking Dead - Season 10 [AMC]

Ξέρει κάποιος γιατί ενω το netflix έβαλε τη 10η σεζόν στις 6 του μήνα, ξαφνικά εξαφανίστηκε απ την πλατφόρμα ;

Πηγα χθές να συνεχισω το 1ο επεισόδιο της 10ης σεζον, και δεν υπήρχε πουθενά.


[UPDATE]

Eπειδή μπορεί να έχουν κι άλλοι την ίδια απορία, έχει συμβεί το εξής.

Η παραγωγη του TWD, δεν έχει δώσει ακόμα άδεια προβολής του 16ου επεισοδιου της 10ης σεζόν.

Ως εκ τούτου το Netflix κατέβασε όλη τη σεζόν η οποία θα ξανανέβει, μόλις δωθεί το ΟΚ απ' την παραγωγή.
Το 16ο υπάρχει για όποιον το θεκει στα γνωστά μέρη όπως και τα ελληνικα
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
355
Καλά ξεκίνησε ,όχι ενθουσιώδη αλλά θα δείξει πως θα πάει . Δεν μου πάει η καρδιά να το αφήσω.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk