Κάμερα οπισθοπορείας εκ των ύστερων

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

jpil

Supreme Member
13 March 2010
4,003
Πειραιάς - Αιγάλεω
Υπάρχει κάποιος που να έβαλε κάμερα εκ των υστέρων, δηλαδή όχι εργοστασιακά όταν παρήγγειλε το αυτοκίνητο του;

Το αυτοκίνητο που σκέφτομαι να βάλω είναι ένα auris 2011 που δεν έχει οθόνη έτσι και αλλιως.

Είδα ότι η οθόνη μπαίνει στον καθρέφτη αλλά νομίζω ότι είναι μικρή και το πρωί με τον ήλιο θα βλέπεις ή όχι;

Επίσης είδα ότι κυκλοφορούν και ασύρματες, ούτε καλώδια ούτε τίποτα.

Δεν ενδιαφέρομαι για multimedia οθόνη απλά για το παρκάρισμα.


 
Last edited by a moderator:
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Δεν αξίζει κάμερα χωρίς μια κανονική οθόνη .
Αυτά που κυκλοφορούν για καθρέπτη βγάζουν πολύ μικρή εικόνα χαμηλής ανάλυσης.
Αν δεν θέλεις να βάλεις οθόνη υπάρχει και η λύση των αισθητήρων που εκτός από ήχο έχουν και ένα μικρό display που υπολογίζει απόσταση. https://m.es.aliexpress.com/item/32...&terminal_id=7d190f1b74a04666b59044b5340ae9a1
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,572
Αθηνα
Δεν ξέρω πόσα χρήματα σκέφτεσαι να δώσεις αλλά το καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις με ένα android σύστημα + κάμερα οπισθοπορειας. Έτσι εκτός από κάμερα θα έχεις navigation αλλά και Bluetooth για ανοιχτή ακρόαση και μουσική.
Ταβάνι 500 ευρώ θα πρέπει να σου βγει
 

jpil

Supreme Member
13 March 2010
4,003
Πειραιάς - Αιγάλεω
Δεν ξέρω πόσα χρήματα σκέφτεσαι να δώσεις αλλά το καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις με ένα android σύστημα + κάμερα οπισθοπορειας. Έτσι εκτός από κάμερα θα έχεις navigation αλλά και Bluetooth για ανοιχτή ακρόαση και μουσική.
Ταβάνι 500 ευρώ θα πρέπει να σου βγει

Είναι πολλά τα χρήματα για κάτι τέτοιο.