Πρόβλημα με σήμα tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Μετέφερα την τηλεόραση μου (lg uj670V) στο πατρικό και όταν πάω να κάνω συντονισμό καναλιών δεν προχωράει και δεν κάνει τίποτα. Πρίν την μεταφορά στο νέο σπίτι έπιανε τα πάντα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Κάνε μια επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων με τη κεραία συνδεδεμένη στη τηλεόραση, ώστε μετά να προχωρήσει σε αυτόματο συντονισμό των καναλιών.
 

ioanna1978

Established Member
13 August 2017
279
καλημερα. ανα τακτα χρονικα διαστηματα και ενω η τηλεοραση ειναι συνεχως συνδεδεμενη στο διαδικτυο με εθερνετ η ασυρματα συμβαινει το εξης προβλημα: γινονται ανενεργες καποιες υπηρεσιες οπως ΡΙΡ, αναζητηση καναλιων κ αλλα στις ρυθμισεις. οταν λεω ανενεργα εννοω πως δεν μπορεις να τα επιλεξεις. ταυτοχρονα οταν συμβαινει αυτο δεν δουλευει κ η εφαρμογη κοσμοτε οττ που εχω. το νετφλιξ κ το ιντερνετ ομως δουλευουν κανονικα. το προβλημα πολλες φορες λυνεται με κλεισιμο κ ανοιγμα της τηλεορασης, αλλες παλι οταν μπαινω στις ρυθμισεις κ κανω εναρξη φροντιδας συσκευης κ hub η απλα να μην κανω τιποτα κ απλα το διορθωνει μονο του καποια στιγμη. επισης ειναι διαπιστωμενο σε δυο διαφορετικες τηλεορασεις μια του 20' {οπου υπαρχει η δυνατοτητα ΡΙΡ} ΚΑΙ σε μια αλλη του 17. φυσικα μιλαω για σμαρτ τηλεορασεις 50 ιντσων κ οι δυο. δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που γινεται αυτο κ οπως ειπα αρκετα συχνα. το ιντερνετ δεν κοβεται αν καποιος σκεφτει οτι κατι τετοιο φταιει κ η ταχυτητες ειναι εκατο κ 50 αντιστοιχα στις 2 τηλεορασεις. οποιος γνωριζει ας μου πει.