Ολιγόβατος λαμπάτος ολοκληρωμένος

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Μπορειτε να μου προτεινετε καποιους ολογοβατους (μεχρι 10 ,αντε μεχρι 15 w) λαμπατους ολοκληρωμενους ενισχυτες;
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,719
Απάντηση: ολιγοβατος λαμπατος ολοκληρωμενος

Σε τι τιμες περιπου?
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Απάντηση: ολιγοβατος λαμπατος ολοκληρωμενος

ας ξεκινησουμε απο τους πιο φτηνους.
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,719
Απάντηση: ολιγοβατος λαμπατος ολοκληρωμενος

Θα ξεκινουσα το ψαξιμο απο τον icon audio stereo20PP γυρω στα 800 ευρω. 2χ15W με EL84.Αν το μπατζετ ηταν περιπου τα 800 ευρω θα τελειωνα το ψαξιμο με αυτον.
Για πιο ψηλη τιμη σε αυτο που ψαχνεις LEBEN CS-300.Κλασικες και διαχρονικες σχεδιασεις και οι δυο ανετα θα εξυπηρετησουν και ακριβα συνοδα.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,303
Θεσσαλονίκη
Υπάρχει και ο ολοκληρωμένος της πολύ αξιόλογης Lab 12 αλλά έχει πιο πολλά βατ από όσα θέλεις και δεν γνωρίζω τιμή.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,660
Μεσευρώπη
Θα κοιταζα και εγω σε τσακιριδη υπαρχουν και πιο φτηνες λυσεις αλλα είναι made in china και από ποιοτητα δεν ξερω τι παιζει για να είμαι ειλικρινης !

Οι Αδερφοί Τσακιρίδη περηφανεύονταν ότι οι ενισχυτές τους είναι made in Greece. Άλλαξε αυτό;
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,708
Αγιοι Αναργυροι
Οι Αδερφοί Τσακιρίδη περηφανεύονταν ότι οι ενισχυτές τους είναι made in Greece. Άλλαξε αυτό;

οχι. ο j.gabriel εννοει (ετσι καταλαβα δλδ), οτι μετα απο τα ενισχυτικα των Αφων υπαρχουν πιο φτηνα, αλλά ειναι κινεζικα.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Αυτό ακριβως εννοω και συγκεκριμενα μιλαω για τις μαρκες dynavox και taga οι οποιες για τα λεφτα τους είναι τιμια προιοντα αλλα δεν είναι στο επιπεδο των αδελφων tsakiridi