Πρόβλημα σε αγορά απο Ebay

panikos

New member
22 February 2007
16
καλησπέρα σας, αγόρασα από Γερμανία μέσω ebay ένα υποτίθεται καινούργιο/σφραγισμένο blue ray player το οποίο ήταν ανοιγμένο (demo, μεταχειρισμένο, ποιός ξέρει).
έκανα claim στο ebay για επιστροφή ποσού αγοράς και μεταφορικών από Γερμανία και μεταφορικών επιστροφής.
το ebay με δικαίωσε, σήμερα πιστώθηκε στο λογαριασμό μου το ποσό και ζήτησε από τον αποστολέα να πληρώσει prepaid μεταφορά επιστροφής στη Γερμανία.
Το claim έκλεισε στο ebay και ο πωλητής δεν έχει απαντήσει στα μηνύματα που ζητάω τα έξοδα επιστροφής.
Εχετε κάποια συμβουλή πως πρέπει να χειριστώ το θέμα της επιστροφής και το ποσό που ζητάω για τα μεταφορικά επιστροφής στη Γερμανία;
δεν θέλω με κανένα τρόπο να καθυστερήσω την επιστροφή και να έχω το player στο σπίτι μου.
σας ευχαριστώ
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ EBAY

περίμενε λογικά θα απαντηση αν δεν ειναι απατεώνας αλλιώς μιλάς πάλι με ebay
και μια συμβουλή κοιτάμε πάντα τις κριτικές που έχει ο πωλητής και ποσα έχει πουλήσει αυτά τα λένε όλα για τον πωλητή

αν δεν απαντηση το πολύ πολύ να σου μείνει

το claim το έκλεισε το ebay η εσύ;
 

panikos

New member
22 February 2007
16
Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ EBAY

το claim εκλεισε το ebay "The case has been closed in your favor."
o πωλητής έχει feedback 100%.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ EBAY

το claim εκλεισε το ebay "The case has been closed in your favor."
o πωλητής έχει feedback 100%.

Οποτε περιμενεις απαντηση του αν δεν απαντηση κανε μυνημα στο ebay και εξηγησε τι συμβαινει και θα αναλαβουν αυτοι πλεον
Παντα να ξερεις υπαρχει μια καθυστέρηση στο να απαντησουν οι πωλητες
Αν δεν απαντηση σου μενει το μηχανημα

Ο πωλητης εχει 100% στα ποσα ομως;
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,719
Στειλε στον πωλητη ενα μηνυμα και πες του οτι αναφορικα με την αποφαση του e-bay εισαι ετοιμος να του στειλεις το μηχανημα πισω μολις το ποσον για την επιστροφη φανει στον λογαριασμο σου.