Eutelsat 9B 9°E, με τι αποκωδικοποιητή ?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

woodpecker

Senior Member
20 September 2007
318
Πρόσφατα διέκοψα την Cosmote TV και μου έμεινε το πιάτο στοχευμένο στον δορυφόρο της.

Παράλληλα έχω έναν αποκωδικοποιητή της Nova, ο οποίος καταλαβαίνω ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να πιάσει τα ελεύθερα του Eutelsat 9B 9°E.

Μπορείτε να μου προτείνεται έναν αποκωδικοποιήτη να τον βάλω πάνω να πιάσει τα ελεύθερα κανάλια του συγκεκριμένου δορυφόρου ?

Σας ευχαριστώ,
 

magos21

Established Member
19 December 2010
228
Xioς
Οποιοδήποτε αποκωδικοποιητή του εμπορίου μπορεί να πιάσει τα κανάλια, αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι πέρα από λίγα δεν είναι και κάτι αξιόλογο.
Αν σε ενδιαφέρουν τα αθλητικά θα σου πρότεινα την κεραία σου να την στρίψεις στον Bulgariasat στις 1,9Ε και να δεις τα Arena 1-4 με έναν δέκτη που μπορεί να πάρει το σχετικό patch.
Ένας τέτοιος είναι ο Edission Primo IP.
 

graphist83

Established Member
16 September 2007
189
Γλυφαδα
Ο δορυφορος που χρησιμοποιει ο Ote στις 9 μοιρες εχει πολυ λιγα καναλια και αδιαφορα. Δεν αξιζει.
 

graphist83

Established Member
16 September 2007
189
Γλυφαδα
Οποιοδήποτε αποκωδικοποιητή του εμπορίου μπορεί να πιάσει τα κανάλια, αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι πέρα από λίγα δεν είναι και κάτι αξιόλογο.
Αν σε ενδιαφέρουν τα αθλητικά θα σου πρότεινα την κεραία σου να την στρίψεις στον Bulgariasat στις 1,9Ε και να δεις τα Arena 1-4 με έναν δέκτη που μπορεί να πάρει το σχετικό patch.
Ένας τέτοιος είναι ο Edission Primo IP.

Τι υλικο εχει? και σε τι γλωσσες?
 

magos21

Established Member
19 December 2010
228
Xioς
Βουλγαρικά ειναι,και απο αγωνες εχει νεταξυ αλλων CL,Europa, ελληνικό κυπελλο ποδοσφαιρου,και ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ .