Αναβάθμιση Συστήματος 5.1

wiowia

New member
7 September 2019
12
Καλησπέρα,
Έχω τα Taga Harmony TAV-506 V.2 πάνω σε έναν Yamaha RX-V483..
Δεν έχω sub και αυτό είναι το πρώτο που πρέπει να προσθέσω..
Μετά αλλαγή των ηχείων μιας και δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος(δεν υπάρχει και sub βέβαια,όποτε αυτό δεν βοηθάει).
Έχω κάνει μια κάτοψη του χώρου,ελπίζω να βοηθάει.
Η χρήση είναι καθαρά για ταινίες.
Τώρα το μπατζετ μιας και δεν θα αγοραστούν όλα μαζί τα έχω χωρίσει κάπως έτσι:
300-400 Sub
200 Front
200 Central
200 Rear
 

Attachments

  • photo_2019-09-09_15-02-52.jpg
    photo_2019-09-09_15-02-52.jpg
    161.4 KB · Views: 107

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,654
Αθήνα
Ποιοτικό sub κάτω από 500 ευρώ δύσκολα θα βρεις.

Η γνώμη μου είναι, τα κρατάς όλα όπως έχουν και προσθέτεις με όλο το budget ένα ποιοτικό sub.

Εμένα προσωπικά τα Taga Harmony δεν μου αρέσουν καθόλου, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση και με δεδομένο το budget σου, περισσότερα θα πετύχεις αν διαθέσεις όλο το budget σε ένα καλό sub.

Επίσης αν αλλάξεις τη διαρρύθμιση κάπως, θα πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.
 

wiowia

New member
7 September 2019
12
Απάντηση: Re: Αναβάθμιση Συστήματος 5.1

Ποιοτικό sub κάτω από 500 ευρώ δύσκολα θα βρεις.

Η γνώμη μου είναι, τα κρατάς όλα όπως έχουν και προσθέτεις με όλο το budget ένα ποιοτικό sub.

Εμένα προσωπικά τα Taga Harmony δεν μου αρέσουν καθόλου, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση και με δεδομένο το budget σου, περισσότερα θα πετύχεις αν διαθέσεις όλο το budget σε ένα καλό sub.

Επίσης αν αλλάξεις τη διαρρύθμιση κάπως, θα πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα.
500 εε??Ακριβα ειναι τα διαολια.:7SFGSFG:
Ποιο ειναι το φθηνοτερο sub που θα μπορουσα να δω για τον χωρο μου?
Η διαρρυθμιση ειναι λιγο δυσκολο να αλλαξει μιας και απεναντι απο τον καναπε και διπλα απο την τηλεοραση εχει μπαλκονοπορτα.Οπως και αλλη μια μπαλκονοπορτα απεναντι απο την πορτα.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,654
Αθήνα
Όπως σου έγραψα και πριν, δεν θα πετύχεις κάτι ιδιαίτερο αν αλλάξεις ηχεία με το συγκεκριμένο budget. Είναι καλύτερα να διαθέσεις το ποσό σε ένα καλό sub.

Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν θέλει και ιδιαίτερο ψάξιμο. SVS φυσικά.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Προσπαθησε να επενδύσεις σε ένα καλο sub αξιζει τον κοπο διοτι θα σε καλυψει ηχητικα ! και δεν θα χρειαστείς να αλλαξεις τα υπαρχον ηχεια! υπαρχουν sub και με 300 ευρω αλλα πιστεψε με το μονο που θα εχεις είναι αντι για ποιοτικο- χαμηλο θα εχεις μια φασαρια-βαβουρα και θα μεινεις με την ιδεα !