Αναβαθμιση ακουστικων ΗD58X!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

avholic

Established Member
19 August 2010
112
Εχωντας αποκτηση εμπειρια απο τα ακουσματα των HD58X και των AQ Nightowl με φορητα DAC/AMP Fiio E17 Alpen2 και προσφατα Ifi nano BL, σκεπτομαι τα DT1990 η τα Audeze LCD2 classic! Ακουω απο Foobar περι τα 6000 flac κομματια μουσικη ολων των ειδων εκτος κλασσικης ! Θα ακουσω πρωτα και τα δυο εννοειται... αλλα θα ηθελα προτασεις φιλων με περισσοτερη εμπειρια!
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Δεν μπορούν να γίνουν προτάσεις χωρίς να ξέρουμε πως σου αρέσει να ακούς και τι προτιμάς ή όχι στα ακουστικά που έχεις.

Τα ακουστικά που αναφέρεις πχ για αναβάθμιση είναι μέρα με την νύχτα μεταξύ τους σε τονικότητα.
 

avholic

Established Member
19 August 2010
112
Χμμ, μαλιστα, αυτο ομως δεν με βοηθα στο τι να επιλεξω, σαν ποιο γνωστες τι με συμβουλευετε να επιλεξω! Ξερω οτι στο τελος δικη μου θα ειναι η αποφαση αφου υπαρχει και η διαφορα τιμης 300 ευρω μεταξυ τους !
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Δεν μπορούμε να βοηθήσουμε αν δεν ξέρουμε τι ψάχνεις.
Εντάξει εμένα πχ μου αρέσουν τα 1990 πιο πολύ από τα LCD ε και?
 

ZaBBaLos

Senior Member
20 September 2018
408
Αθήνα
Συγνώμη αλλά το να βρήκες τη βοήθεια που ζητούσες από έναν γιουτιούμπερ είναι αντίστοιχο με το να σχεδιάζεις τη μέρα σου με βάση το ωροσκόπιό σου. Τα ριβιούς στο ίντερνετ είναι χρήσιμα μόνο για κάποια αντικειμενικά στοιχεία, για παράδειγμα το μέγεθος, το βάρος, την ποιότητα κατασκευής, τις ευκολίες και τις δυνατότητες σύνδεσης, τα περιεχόμενα της συσκευασίας κτλ.
 

avholic

Established Member
19 August 2010
112
Re: Απάντηση: Αναβαθμιση ακουστικων ΗD58X!

Ωραια λοιπον, και τοτε γιατι δεν εχω βοηθεια απο εσας! Καποια συμβουλη τελος παντων!
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Φίλε μου μας δουλεύεις?
Σε ρώτησα τι προτιμάς στον ήχο και τι σου αρέσει στα ακουστικά που έχεις
και δεν απάντησες τίποτα.
Ε αφού δεν έχουμε κάποιες πληροφορίες σου έγραψα ότι έμενα μου αρέσουν
τα 1990 πιο πολύ από τα LCD γιατί δεν μου αρέσει πολύ ο σκοτεινός - ζεστός ήχος.
Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε άραγε?