LG 37αρα LF75 απο επισκευη..

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Christos_Tz

New member
6 December 2016
18
[FONT=&quot]Eχω μια LG 37αρα FullHD το μοντελο LF75...η οποια μετα απο 10 χρονια μου εκαψε το τροφοδοτικο(την πηγα για επισκευη σε ενα service μετα απο ψαξιμο μαστορα..και ο συγκεγκριμενοs εχει καλα review ικανοποιημενων πελατων..οποτε του την αφησα για φτιαξιμο..[/FONT]
[FONT=&quot]Ο μαστοραs οντωs μου ειπε τροφοδοτικο ειναι..λογικη ζημια μετα απο τοσα χρονια που σε κρατησε και επαιξε...και συμφωνησαμε να μου την φτιαξει σε λογικη τιμη που να αξιζει τον κοπο να την φτιαξω...[/FONT]
[FONT=&quot]Θελω να ρωτησω το εξηs διοτι Τριτη την παραλαμβανω φτιαγμενη..[/FONT]
[FONT=&quot]Αυτη η TV δεν εχει USB..αν εγω θα ειθελα να ψαχτω για καποιο firmware update(αν υπαρχει κιολαs για την συγκεκριμενη TV διοτι ειναι μοντελο 2008 και αν οντωs υπαρχει για να το περασω...απο την στιγμη που δεν υπαρχει θυρα USB για update μεσω stick...πωs θα μπορουσα με αλλο τροπο να τηs κανω και ενα filmware update???[/FONT]
[FONT=&quot]Ναι συμφωνω οτι ειναι παλια αλλα απο την στιγμη που σε FullHD και γενικα σαν εικονα με καλυπτει ακομα και συν οτι ειχα σκασει 1100 ευρω να την παρω τοτε και απο την στιγμη που δεν ειναι σοβαρη βλαβη και διορθωνεται σε λογικη τιμη(60 ευρω..)...γιατι να μην την φτιαξω για να με κρατησει ακομα..οοοσο με κρατησει...(μπορει να με βγαλει και ενα χρονο ακομα..μπορει και αλλα 5 σκυλισια χρονια απροβληματιστηs λειτουργιαs..(τυχερα ειναι αυτα κανειs δεν τα ξερει..)[/FONT]
[FONT=&quot]Για την δουλεια που την θελω ακομα..στεκεται αξιοπρεπωs..οποτε τα φωτα σαs......αν υπαρχει καποιο firmware update για το συγκεγκριμενο μοντελο..πωs μπορω να την κανω update απο την στιγμη που δεν εχει usb η τηλεοραση?Ευχαριστω...[/FONT]
 

Christos_Tz

New member
6 December 2016
18
Αυτο βλεπω και εγω...ενταξει να παιξει οπωs πρεπει ξανα ειναι το θεμα μετα την επισκευη και ολα οκ..δεν τρεχει..ετσι απορια μου ειτανε..thanxs..
 

Christos_Tz

New member
6 December 2016
18
Sakis.Kom θα ενημερωσω βεβαιωs...και εγω μην νομιζειs εννοια το εχω το θεμα να φτιαχτει σωστα...ο μαστοραs μου ειπε ολα καλα θα πανε..δεν ειναι κατι σοβαρο..ολεs μετα απο καποια χρονια αυτεs αυτα παθαινουν...τροφοδοτικο ειναι..ουτε Leds ουτε πανελ εχειs προβλημα....φυσιολογικη ζημια βαση ηλικιαs τηs...κανονισε την πορεια σου του λεω να δω δουλεια αλφαδι..για να παρειs και στην σελιδα σου feedback 5 αστερια...παντωs εχει καλο feedback ο τυποs στο μαστορεμα LCD TV απο οτι ελενξα πριν την στειλω εκει..και με δωρεαν ελενγχο πρωτα και μετα αποφασιζειs εσυ με την τιμη που θα σου πει αν συνεχισειs σε επισκευη....εναs αλλοs μου ειπε θελω 15 ευρω με το που βαλω κατσαβιδι να λυσω πλατη καπακι..φτιαξειs δεν φτιαξειs TV(καλα του λεω τραγουδα...)...ο μαστοραs αυτοs λιγομιλητοs αλλα απο τα reviews πελατων 5αστεροs....ειδωμεν πωs θα παει η νεκροψια...θα δειξει...και ενημερωνω..
 

Christos_Tz

New member
6 December 2016
18
Αφου θα φτιαχτει οχι θα κατσω στα αυγα μου ακομα....αφου κανω δουλεια και με αυτην....δεν ειχα ασχοληθει με βλαβεs κτλ..και δεν ηξερα τι εχει παθει....λεω θα μου πουνε κανα 200αρι να φτιαχτει και εκει θα πω μπααα..παμε για αλλη και τελοs...αφου ειναι ενα 60αρι επισκευη..κατσε λεω ακομα να δειs που θα σε τραβηξει η κατασταση επαναλειτουργιαs τηs και βλεπoυμε..την αγαπαω την 37ρουλα μου....10 χρονακια FullHD καλα με πηγε..να με παει και αλλα τοσα...χαχαχα...αν μου τυχει παλι στραβη και εχω θεματα μαζι τηs ε τοτε παμε για καινουργια αναγκαστικα....ρισκο γινανε οι κολοτηλεορασειs ετσι οπωs τιs κατασκευαζουν πλεον αδελφε...η θα σε παει τραινο για χρονια..η στην ληξη εγγυησηs θα τρεχειs για μαστορεματα.....
 

Christos_Tz

New member
6 December 2016
18
Sakis.com ολα καλα φιλοs..παρελαβα TV και ειμαι μπομπα...(αλλαγεs ντεκορ στο δωματιο...μαζεματα καλωδιων..συνδεσμολογιεs κτλ..κτλ..σε δουλεια να βρισκομαι..χαχα)..μου εδωσε και ενα 6μηνακι εγγυηση καληs λειτουργιαs και οτι θεs εδω ειμαι..αστερι ο μαστοραs...5 αστερακια στα reviews και οικονομικοs...οταν εναs αλλοs μπαγλαμαs μου ζηταγε 100 ευρω για το τροφοδοτικο τηs..ο μαστρο Γιωργοs στο Ηλιον με εκανε μαγκα με 60 ευρω..(λογικοτατοs για tv 10ετιαs..)φτιαχτηκε..παιζει..συνδεουμε επανω DVD..laptop..αποκωδικοποιητη..ηχεια στερεοφωνικου..και ξανα προs την δοξα τραβαμε....ολα πηγανε καλα..χαιρετω....ο μαστοραs τα σπαει..την ανεστησε...ολα κουκλα...γεια σαs...