Windows 7 λήξη!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

john gabriel

AVClub Enthusiast
Καλησπέρα ελαβα ένα μυνημα τις προαλλες ότι τα Windows 7 ληγουν τον ιανουαριο του 20 ! και πρεπει να παμε στα 10! το λαπτοπ που εχω είναι πολύ παλιο οποτε η μεταβαση στα 10 θα είναι δυσκολη! αυτό που θελω να ρωτησω είναι μεχρι να παρω καινουργιο μπορω να χρησιμοποιω το παλιο ενώ θα εχουν ληξη τα Windows 7 ! τι συνεπειες θα εχω? ευχαριστω πολύ !
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Απάντηση: windows 7 ληξη!

Σε παλιό pc ακόμα παίζω XP
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ενημερώνονται (λογικότατο) και ταυτόχρονα τα προγράμματα σιγά σιγά ΔΕΝ παίρνουν και αυτά ενημέρωση...
Αυτό θα συμβεί και στα 7. Έχεις όμως καιρό ακόμα εως ότου να συμβούν τα παραπάνω που σου γράφω.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: windows 7 ληξη!

Moλις ληξουν τα 7, δεν θα παιρνουν πλεον ενημερωσεις ασφαλειας. Οποτε αν μελλοντικα βρεθει καποια τρυπα προς επιδοξους hackers κλπ, η microsoft δεν θα βγαζει κανενα update για να το μπαλωσει.

Περαν αυτου, καμια αλλη συνεπεια δεν θα εχεις στο λειτουργικο. Απλα θα σταματησουν να τα υποστηριζουν με windows updates.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Re: Απάντηση: windows 7 ληξη!

Σε παλιό pc ακόμα παίζω XP
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ενημερώνονται (λογικότατο) και ταυτόχρονα τα προγράμματα σιγά σιγά ΔΕΝ παίρνουν και αυτά ενημέρωση...
Αυτό θα συμβεί και στα 7. Έχεις όμως καιρό ακόμα εως ότου να συμβούν τα παραπάνω που σου γράφω.

οκ τωρα ειδα το μυνημα καταλαβα! το προηγουμενο μυνημα με μπερδεψε! ευχαριστω πολύ παντως για τις απαντησεις!
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Απάντηση: windows 7 ληξη!

Θα σου πουν πιστεύω περισσότερα οι κομπιουτεράκηδες εδώ στο φόρουμ.

Μην αγχώνεσαι αρκεί το λάπτοπ να μην είναι εργαλείο της δουλειά σου.
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: windows 7 ληξη!

Εάν και εφόσον σε καμμιά διετία αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα με τα 7ρια, τότε μόνον θα σκεφτώ τη μετάβαση. Αυτό εννοούσα.
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Re: windows 7 ληξη!

Δεν πα να λήξουν. Εγώ τα 7 δεν πρόκειται να τα καταργήσω και ας λένε και ας κάνουν ότι θέλουν.
Ο μόνος λόγος να τα βάλω τα 10, θα είναι σε νέο partition, μόνο και μόνο αν δεν δουλεύουν οι browser κάποια στιγμή στα 7.
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: windows 7 ληξη!

εδω εχουν βρει τροπο να ''κοροιδευουν'' τα windows για να παιρνουν ενημερωσεις τα XP,δεν θα κανουν το ιδιο και για τα 7;
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: windows 7 ληξη!

Που το διαβασα ? :rolleyes:

Τα Windows 10 θα ειναι τα τελευταια Windows ? :flute:

Τελευταια, οχι. Απλως δεν θα βγαινουν ως win 11, win 12 κλπ
Θα αναβαθμιζονται συνεχεια ως win 10 και με τα συνεχη update, θα αλλαζουν και αναβαθμιζονται σταδιακα οποτε κρινουν.