Space Force [Netflix]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 3 30.0%
  • Καλή

    Votes: 3 30.0%
  • Μέτρια

    Votes: 3 30.0%
  • Κακή

    Votes: 1 10.0%

  • Total voters
    10

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,099
Λιβαδειά
Space-Force-Netflix.jpg


Netflix | Imdb | Unboxholics






Πέρασαν πολλά χρόνια από τότε που ο Steve Carell είπε αντίο στο θρυλικό The Office και τώρα ετοιμάζεται
να επιστρέψει στο είδος της workplace κωμωδίας. Σας είχαμε ενημερώσει για το Space Force τη νέα κωμική
σειρά που ετοιμάζει για το Netflix μαζί με τον συνδημιουργό του αμερικανικού The Office, Greg Daniels,
και πρωταγωνιστεί ο ίδιος.

Τώρα, μέσα από το tweet του Netflix μάθαμε πως ξεκίνησαν τα γυρίσματα της νέας σειράς, που πολλοί
περιγράφουν ως το "διαστημικό Office" και όχι άδικα. Στην φωτογραφία βλέπουμε τον χαρακτήρα
του Carell, τον General Mark R. Naird.

Η σειρά θα εστιάζει στο μέχρι σήμερα φανταστικό -αλλά πέρα για πέρα αληθινό- σχέδιο του έκτου τμήματος
του Στρατού των ΗΠΑ, το οποίο σχηματίστηκε με σκοπό να θωρακίσει την διαστημική άμυνα της χώρας,
καθώς και οτιδήποτε αποστολές έχουν να κάνουν με το διάστημα.

Επίσης, έγινε γνωστό και το γεμάτο αστέρες cast της σειράς που περιλαμβάνει τους John Malkovich,
Diana Silvers, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, και τον ρωσικής
καταγωγής Alex Sparrow, που διαγωνίστηκε στη Eurovision το 2011.

Ακόμη δεν υπάρχει επίσημα ημερομηνία κυκλοφορίας για το Space Force, όμως, εκτός απροόπτου
θα το δούμε στο Netflix κάποια στιγμή μέσα στο 2020.







 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Είδα τα 5 πρώτα , καλούτσικο είναι βλέπεται ευχάριστα χωρίς κάτι το πρωτότυπο/ιδιαίτερο.

Ψήφισα "καλή". Αν έπρεπε να βάλω βαθμολογία θα έλεγα 7/10.
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Το είδα εχθές μονοκοπανιά. Συμπαθητικό, με καλή φωτογραφία και εφέ. Ο Καρέλ στο στοιχείο του και γεννημένος για τέτοιου είδους κωμωδία. Την παράσταση, όμως, κλέβει ο (κακογερασμένος) Μάλκοβιτς που χρησιμοποιεί το σύνηθες ψυχρο-διανοουμενίστικο υφάκι του σε κωμικό περιβάλλον και παραδόξως λειτουργεί. Γενικώς, μου θύμισε το αμερικάνικο The Office στο διάστημα. Αν σας άρεσε αυτό, δείτε το. Για να είμαι ειλικρινής, πάντως, δεν έχει και πολύ γέλιο.
 
Απολαυστικό. Δυστυχώς για να γελάσεις όσο του αξίζει πρέπει είτε να ζεις στις ΗΠΑ, είτε να παρακολουθείς τις πολιτικές εξελίξεις τους από κοντά. Τα υποννοούμενα δίνουν και παίρνουν, δεν αφήνει τίποτα όρθιο. Από τις καλύτερες σάτιρες που είδαμε τα τελευταία χρόνια. Ο Μάλκοβιτς όντως απίστευτος (αν και ο ρόλος ήταν tailor made).
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,582
Παρά τις προσπάθειες φρεσκαδας (και τον Μάλκοβιτς) : Το κλασικό / κουραστικό / βαρετό / 1000φορεμενο Αμερικανικό χιουμορακι του κιλού

ΥΓ Είδα (καταναγκαστικά 😋 ) τα 3 πρώτα επεισόδια
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Το τελείωσα όλο χθες , οι απόψεις μου παραμένουν οι ίδιες , καλούτσικη σειρά για χαλαρή θέαση με χιούμορ που κινείται στα όρια της μαύρης κωμωδίας.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,808
Παλλήνη
Πολυ ευχαριστο, καλη σατυρα, θα το ηθελα λιγο πιο edgy οπως πχ το The Good Fight.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,808
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Space Force [Netflix]

Παρά τις προσπάθειες φρεσκαδας (και τον Μάλκοβιτς) : Το κλασικό / κουραστικό / βαρετό / 1000φορεμενο Αμερικανικό χιουμορακι του κιλού

ΥΓ Είδα (καταναγκαστικά ο˜‹ ) τα 3 πρώτα επεισόδια

Σε εβαλε η Εφη να το δεις με το ζορι, ε; :p

The things we do for love...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,929
Εκεί ψηλά.....
Απολαυστικό. Δυστυχώς για να γελάσεις όσο του αξίζει πρέπει είτε να ζεις στις ΗΠΑ, είτε να παρακολουθείς τις πολιτικές εξελίξεις τους από κοντά. Τα υποννοούμενα δίνουν και παίρνουν, δεν αφήνει τίποτα όρθιο. Από τις καλύτερες σάτιρες που είδαμε τα τελευταία χρόνια. Ο Μάλκοβιτς όντως απίστευτος (αν και ο ρόλος ήταν tailor made).


Το διδυμο ειναι απολαυστικο.


Ο γιος μου εχει ξετρελαθει με την σειρα.

Σχεδον δεν με αφηνει να την δω απο τα γελια.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,808
Παλλήνη
Now you're talking....:award:

Απορώ πως δεν έχει συζητηθεί αυτή η σειρά. Είναι καλύτερη και από το The Good Wife του οποίου είναι spin-off (αν και μου λείπει ο αγαπημένος Eli Gold).
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,709
πετρουπολη
Απορώ πως δεν έχει συζητηθεί αυτή η σειρά. Είναι καλύτερη και από το The Good Wife του οποίου είναι spin-off (αν και μου λείπει ο αγαπημένος Eli Gold).

Ούτε το Good Wife έχει συζητηθεί,στο μέτρο που του αρμόζει,δυστυχώς Τακη.
Και μένα μου λείπει ο Eli αλλά από την άλλη έκανε ένα κορυφαίο πέρασμα ο Michael Sheen...
Συμφωνώ όμως ότι το Good Fight είναι καλύτερο.Βασικά εκεί που το Good Wife ήταν βραδυφλεγές και έπαιρνε το χρόνο του,αυτό σε αρπάζει από το λαιμό από την πρώτη στιγμή,το σενάριο δεν έχει φραγμούς πουθενά,είναι ανελέητο και σε πάει καροτσάκι,το χιούμορ του γίνεται εντελώς σουρεάλ κάποιες φορες,και,σε αντίθεση με το Good Wife,οι χαρακτήρες δεν προσπαθούν να φτίαξουν μια "κανονικότητα" παλεύοντας ενάντια στις καταστάσεις, αλλά σου δίνουν την αίσθηση οτι οι ίδιοι επιδιώκουν να τα κάνουν όλα πουτάνα και έχουν χεσμένη την κανονικότητα.Γαία,πυρί,μειχθήτω...
Κορυφαία σειρά.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,808
Παλλήνη
Σωστός σε όλα! Όντως ο Michael Sheen έκλεψε την παράσταση. Το σουρεαλιστικό δε 1ο επεισόδιο της φετινης σεζόν με το alternate reality, το πέρασε σε άλλο επίπεδο.
 

manmar

AVClub Enthusiast
21 December 2015
1,194
ειδα χθες το πρωτο επεισόδιο του space force. αν και δε το λες κακο, μου φάνηκε χλιαρό... καποια χαμογελα εδω και εκει, αλλα οχι αφθονο γελιο.
το περιμενα καλυτερο.

το ειδα χωρις υποιτλους και μπορει να μου ξεφυγε, αλλα δεν καταλαβα γιατι...
η γυναικα του μπηκε στη φυλακη;;;
:FSGSFGS4:
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,436
Μεταμορφωση
ειδα χθες το πρωτο επεισόδιο του space force. αν και δε το λες κακο, μου φάνηκε χλιαρό... καποια χαμογελα εδω και εκει, αλλα οχι αφθονο γελιο.
το περιμενα καλυτερο.

το ειδα χωρις υποιτλους και μπορει να μου ξεφυγε, αλλα δεν καταλαβα γιατι...
η γυναικα του μπηκε στη φυλακη;;;
:FSGSFGS4:

Μεχρι το 5ο επεισοδιο που εχω δει, δεν το εχουν εξηγήσει...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,929
Εκεί ψηλά.....
Εξαιρετικη σειρα τελικα.

Γλυκοπικρη οσο χρειαζεται, φοβερος Μαλκοβιτς ΦΟΒΕΡΟΣ (και ειναι ηθοποιος που βαριεμαι αφορητα εδω και χρονια), με καστινγκ που δεν το πιανει το ματι σου αλλα ειναι ενας και ενας.

Εχουμε κανα νεο που βγαινει δευτερος κυκλος ?