Servant [Apple TV+]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 6 66.7%
  • Καλή

    Votes: 1 11.1%
  • Μέτρια

    Votes: 2 22.2%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    9

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,103
Λιβαδειά
Servant.jpg

Apple TV+ | Imdb






Η σειρά διαδραματίζεται στην Φιλαδέλφεια εκεί όπου ένα νεαρό ζευγάρι, η Dorothy και ο Sean Turner προσλαμβάνουν
μια νταντά για το νεογέννητο μωράκι τους. Μια ανείπωτη τραγωδία βρίσκει το σπίτι τους και δημιουργεί ρήξη
στο γάμο τους, ανοίγοντας παράλληλα την πόρτα για μια μυστηριώδη δύναμη.

Στους πρωταγωνιστικούς ρόλους συναντάμε τους Toby Kebbell, Rupert Grint, Lauren Amrbose και Nell Tiger Free.
Πέραν από τη σκηνοθεσία του Shyamalan στη διεύθυνση φωτογραφίας συναντάμε τον Mike Gioulakis
που συνεργάστηκαν μαζί για τα Split και Glass, ενώ ανέλαβε και το Us του Jordan Peele.

1η Νοεμβρίου από το Apple TV+









 
Last edited:

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Έχει ανανεωθεί για 2η σεζόν.

Σήμερα είδα trailer και ομολογώ ότι μόνο αδιάφορο δεν με άφησε.
Μόνη ένσταση οτι ο Shyamalan έκανε το Sixth Sense και απο τότε μας έχει φλομώσει στις χαζομάρες..

Επίσης το παρακάτω με κάνει ακόμα περισσότερο διστακτικό
53 επεισόδια,ο Shyamalan τόσα έχει δηλώσει ότι θα φτιάξει, που θα ‛απλωθούν’ σε συνολικά έξι σεζόν

Θα το τραβήξει, όχι απο τα μαλλιά, αλλά απο φρύδια, γένια, τρίχες μασχάλης και ότι τριχωτό υπάρχει??

Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα, έχει και "γράμματα" μάλιστα...
 

dimx2

Senior Member
29 December 2006
504
Chania
τα 2 επεισόδια που σκηνοθετεί είναι εξαιρετικά πάντως. Για μένα είναι από τις καλύτερες σειρές της χρονιάς, αν ήταν στο νετφλιξ θα είχε γίνει αρκετός ντόρος......
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
τα 2 επεισόδια που σκηνοθετεί είναι εξαιρετικά πάντως. Για μένα είναι από τις καλύτερες σειρές της χρονιάς, αν ήταν στο νετφλιξ θα είχε γίνει αρκετός ντόρος......

Είδα κι εγώ τα 3 πρώτα.
Όντως τα 2 δικά του, ειδικά με τα πλάνα που εστιάζει στα πρόσωπα ή που εστιάζει σε αυτά χωρίς κεντράρισμα, είναι φοβερά.
Ξέρει να δημιουργεί ατμόσφαιρα.

Μέχρι τώρα είναι πάρα πολύ καλή.
Απόψε το 4ο επεισόδιο που είναι και 1μιση ώρα.
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Κατάφερα και την τέλειωσα.

Μέλι-μέλι αλλά τηγανίτα, τίποτα...
Κλασικός Shyamalan, δημιουργεί προσδοκίες, σε γεμίζει ερωτήματα και....τελειώνει η σεζόν, εκνευρισμός, ελάχιστες απαντήσεις.
Πλοκή ελάχιστη, κατ' εμέ.
Δεν ξέρω αλλά μου δημιουργεί εκνευρισμό όλο αυτό κατα την θέαση.

Η ατμόσφαιρα της σειράς είναι καταπληκτική πάντως.
Μέτρια για μένα.Ίσως την συνεχίσω.