Πρόβλημα με ενισχυτή

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

skoudinio

New member
17 November 2011
40
Καλησπέρα παιδιά, είμαι από επαρχεία. Έχω εναν ενισχυτή harman kardon avr-151 μαζί με τα ηχεία harman kardon hkts 5. Ξαφνικα το κεντρικό ηχείο και το πίσω αριστερά άρχισε να παραμορφώνει τον ήχο. Δοκίμασα μια μια της εξόδους από τα ηχεία και τελικά έχει ο ενισχυτης πρόβλημα. Ακούγονται πιο σιγα και παραμορφωμενα. Έχει τύχει σε άλλο μέλος? Σας ευχαριστώ πολύ
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Kαλησπερα φιλε μου δοκιμασες να βαλεις στις εξοδους που εχεις το πρόβλημα τα υπολοιπα ηχεια να δεις αν παιζουν? δηλ δοκιμασες να βαλεις το δεξι ηχειο στην θεση του κεντρικου και το αριστερο στην θεση του πισω αριστερου? μηπως υπεροδηγησες τα ηχεια?
 

skoudinio

New member
17 November 2011
40
Ναι το έκανα. Έβαλα το κεντρικό σε όλες τις θέσεις και λειτουργήσε κανονικά. Άλλαξα και ένα hdmi καλώδιο για σίγουρα. Αλλά πάλι το έκανε
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Το πιο πιθανο είναι ο ενισχυτης διαβασε προσεκτικα το μανουαλ μηπως βρεις κατι από εκει ! διαφορετικα το πας για service αλλα μου κανει εντυπωση γιατι είναι καινούργιος ενισχυτης !:hmmmm2:
 

skoudinio

New member
17 November 2011
40
Την Δευτέρα θα πάρω και στην αντιπροσωπεία. Λέτε να είναι στης ρυθμίσεις?
 

skoudinio

New member
17 November 2011
40
Είμαι από επαρχεία έχει κανεις το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας να πάρω τηλέφωνο ή κανέναν που να ασχολείται με ενισχυτες?
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Για Αθηνα είναι aydiovision center μαρινου γερουλανου 29 αμπελοκηποι! ο αντιπρόσωπος είναι η wave motion καλλισθενους 35 αθηνα τηλ 210-9244505 και ο αρμόδιος επισκευαστης είναι η audiovision !