Switch : Ενιισχυτή - Ηχείων

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

stamatisxanthos

New member
6 August 2017
51
Ξάνθη
Καλησπέρα σε όλο το forum ... Mia ερώτηση να κάνω παιδες πως μπορω να δουλεύω τα ηχεία μου 4 το σύνολο (2 ζευγάρια) ΕLAC & DALI ,διαφορετικά watt & ohm.(ωμ) σε ενα Ενισχυτή τον ROKSAN K3... Ξεχωριστά να δουλευω μια τα Elac μια τα Dali να εχω καποιο SWITCH ? με διακοπτάκια να ανοίγω να κλείνω? και όλα αυτά για να μην μπαίνω στη διαδικασία σύνδεσης η αποσύνδεσης των καλωδίων είτε πίσω από τον ενισχυτη είτε πίσω από τα ηχεία... Δεν μπορεί κατι θα υπαρχει αξιόπιστο για αυτή τη δουλειά...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,768
Αγιοι Αναργυροι
Καλησπέρα σε όλο το forum ... Mia ερώτηση να κάνω παιδες πως μπορω να δουλεύω τα ηχεία μου 4 το σύνολο (2 ζευγάρια) ΕLAC & DALI ,διαφορετικά watt & ohm.(ωμ) σε ενα Ενισχυτή τον ROKSAN K3... Ξεχωριστά να δουλευω μια τα Elac μια τα Dali να εχω καποιο SWITCH ? με διακοπτάκια να ανοίγω να κλείνω? και όλα αυτά για να μην μπαίνω στη διαδικασία σύνδεσης η αποσύνδεσης των καλωδίων είτε πίσω από τον ενισχυτη είτε πίσω από τα ηχεία... Δεν μπορεί κατι θα υπαρχει αξιόπιστο για αυτή τη δουλειά...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

εχε υποψη σου οτι αλλοιωση στον ηχο θα υπαρχει. εκτος και αν δεν σε πειραζει, οπότε αφοβα..
εγω εχω 2 πικαπ και 1 phono.. βγαζω-βαζω rca. μπορεις αντι για διακοπτακια, να βγαζεις και να βαζεις μπανανες.
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Συμφωνω και εγω καλυτερα να εισαι με τις μπανανες γιατι το switch από ότι βλεπω οι εξοδοι των ηχειων είναι οι φτηνες που δεχονται το φθηνο-λεπτο καλωδιο με αποτέλεσμα να χανεις σε ποιοτητα και είναι κριμα γιατι και τα 4 ηχεια και ο ενισχυτης είναι πολύ ποιοτικα! -bye-