Αποψη για νεα τηλεοραση!

akilas13

Established Member
18 August 2014
153
Καλησπερα σας!Ενδιαφερομαι να κανω την μεταβαση απο 50αρα fhd σε 65αρα 4k.Η αποσταση θεασης ειναι 3-3.5 μετρα και χρησιμοποιητε για αθλητικα,σειρες και ταινιες.Βασικα ταινιες οταν βλεπω μονος χωρις την γυναικα βλεπω σε προτζεκτορα.Το μπατζετ παιζει στα 1000 ευρω.Βγαινει συχνα σε προσφορα η Panasonic TX-65FX780E απο το you.Ποια η γνωμη σας για την συγκεκριμενη?Αποφευγω Samsung γιατι εχω παρει 3 μεχρι τωρα και ολες κατι εβγαζαν με τον καιρο μα χαλαγε η καρτα γραφικων μα εμφανιζονταν ασπριλες στο πανελ ενω με LG που εχουν περασει 2 απο τα χερια μου και με περισσοτερες ωρες λειτουργιας δουλευαν αψογα.Οποτε δεν μπορω να δωσω αλλη ευκαιρια στην Samsung.Εχετε καποια να προτεινετε?Στα 950 ευρω ειναι τωρα προσφορα η Panasonic.Μηπως βγει κατι καλυτερο κοντα στην BF αραγε?
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Μη βιαστείς. Περίμενε κατα καιρούς βγαίνουν προσφορές. Η συγκεκριμένη Panasonic έχει IPS πάνελ που σημαίνει όχι έντονα μαύρα σε σχέση και με την 50" που έχεις.
 

akilas13

Established Member
18 August 2014
153
Η 50αρα που εχω εχει γινει το πανελ χαλια.Τοπους τοπους ασπριλες και να πεις οτι την εχω καιρο.Στα 3 χρονια αρχιζε και τις εβγαζε.Τωρα ειμαστε στον 4ο χρονο.Δεν ξερω αν παιζει ρολο που ειναι κυρτη.Απ'οτι βλεπω η lg στις 65'' δεν βγαζει με va και η sony xf9005 δεν πεφτει κατω απο 1500 οταν βγαινει σε προσφορα.Κοιταω να παιξω μεχρι 1200 ευρω.