Τη γνώμη σας για έναν άσχετο..

andress

New member
3 October 2008
78
Budget: το πολύ μέχρι 80

Earbud/Ιn-Ear/On-Ear/Over-Ear:
οver-ear αλλά πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας σύμφωνα με αυτά που ζητάω

Μουσικές προτιμήσεις: Tι μουσική ακούτε? Κυρίως jazz και Rock

Απαιτήσεις:
Μας αρέσει ο πολύ αναλυτικός στεγνός ήχος. Θέλουμε intimate γλυκό ήχο με κοντινά ζεστά φωνητικά. Γενικά δεν έχω τρελές απαιτήσεις.

Άλλες χρήσεις:
Εκτός από μουσική, θα βλέπω και ταινίες, youtube

Extra features:

Ύπαρξη ενσωματωμένου μικρόφωνου και τηλεχειριστηρίου για φορητές συσκευές = Επιθυμητό
Δυνατότητα αναδίπλωσης για να πιάνουν λιγότερο χώρο και να μεταφέρονται ευκολότερα = Σίγουρα
Δυνατότητα wireless λειτουργίας του ακουστικού δηλαδή χωρίς να είναι απαραίτητα τα καλώδια = Σίγουρα
active noise canceling = Σίγουρα
Μπορώ/ενδιαφέρομαι να αγοράσω από εξωτερικό?: Ναι

Ιστορικό:
Έχω χρόνια να φορέσω ακουστικά. Τα θέλω
α) για ένα μεγάλο ταξίδι που θα κάνω (να μην ακούω αεροπλάνα, λεωφορεία κλπ),
β) να βλέπω ταινίες-YouTube στο κρεβάτι ή έξω. Δεν θέλω να ενοχλούνται οι γύρω μου με τον ήχο (ειδικά στο κρεβάτι).
Τα οver-ear τα θεωρώ ιδανικά για εμένα, αλλά με απασχολεί ο όγκος τους.

Χωρίς να γνωρίζω πολλά, μια γρήγορη ματιά στο amazon μου έβγαλε αυτά:
https://www.amazon.com/Cancelling-H...coding=UTF8&psc=1&refRID=7WAZBJFJ20ZCJDTZEV9E
Κάνουν για αυτά που θέλω?

Ευχαριστώ
Αντρέας
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,757
Γηραιά Αλβιώνα
Εισαι τυχερος, γιατι τα εχω αυτα! Δεν ειναι ασχημα για τα λεφτα τους, αλλα δεν τα εχω δοκιμασει σε λεωφορεια/τρενα/αεροπλανα. Γενικα το NC ειναι πολυ κατωτερο απο τα Sony h.ear που επισης εχω.

Τα χρησιμοποιω αποκλειστικα στην τηλεοραση / υπολογιστη. Αρκετα καλα σε αποκριση, καλο μπασο (χωρις NC, αν ενεργοποιηθει αποδυναμωνει το μπασο για καποιο λογο αλλα οχι τοσο οσο να ακουγονται σαν in ear ψιρες).

Επισης αν περπατας, κινησαι κλπ. το αριστερο ακουστικο μπορει να σου κανει νουμερα. Δηλαδη σαν να ακουγεται πως κατι κινειται μεσα του, παλι εαν εχεις ανοιχτο το NC. Χωρις αυτο, δεν ακουγεται κατι.

Εχουν πολυ καλη μπαταρια (ξεχνας να τα φορτισεις), δυνατο ηχο και χωρις διαρροες.

Γενικα στα λεφτα που κοιτας, δεν ξερω ποσες επιλογες υπαρχουν. Κοιτα μηπως βρεις τα Sony h.ear παντως, σε κοντινα χρηματα.