Amazon deal of the day ακουστικά

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Καλησπέρα σας

θα ήθελα την άποψή σας για αυτά τα ακουστικά

Είναι σε προσφορά -33% για 7 ώρες ακόμα στο Amazon UK και σκέφτομαι να τα χτυπήσω καθώς είναι μέσα στο budget που σκεφτόμουν.

Αν όχι αυτά υπάρχει κάποια άλλη πρόταση μέχρι £50?

Η χρήση τους θα είναι 90% σε πτήσεις 1-2 φορές το μήνα (κυρίως ταινίες/σειρές από netflix) όπου είναι σημαντική η ηχητική απομόνωση από τυχόν παιδάκια που ταξιδεύουν παραδίπλα και λιγότερο συχνά στο μετρό ή σε μοναχικές βόλτες στην πόλη (spotify premium ή ραδιόφωνο) οπότε θα γίνεται συνδυασμός και με τηλεφωνικές κλήσεις.
Σημαντικό να είναι άνετα και ελαφριά και το bluetooth να δουλεύει απροβλημάτιστα.
Επίσης θετικό η φόρτιση να είναι με usb-c και όχι micro usb ώστε να μην έχω ένα ακόμα καλώδιο/αντάπτορα.

Ευχαριστώ
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Το έβαλες δοκιμαστικά στο καλάθι να δεις αν έρχεται Ελλάδα ? Συνήθως οι Κινέζοι του Άμαζον δεν στέλνουν.

Πάντως, παρόμοια , ειδικά στο γερμανικό υπάρχουν χιλιάδες μοντέλα, πάνω κάτω σε ίδιες τιμές...

Μην ανησυχείς αν λήξει η προσφορά, δεν έχασες και τίποτε...

Από απόδοση, πάντως, μην περιμένεις και τίποτε φοβερό, όποιο και να πάρεις.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kost.papad1980

Established Member
29 May 2015
161
Καλησπέρα σας

θα ήθελα την άποψή σας για αυτά τα ακουστικά

Είναι σε προσφορά -33% για 7 ώρες ακόμα στο Amazon UK και σκέφτομαι να τα χτυπήσω καθώς είναι μέσα στο budget που σκεφτόμουν.

Αν όχι αυτά υπάρχει κάποια άλλη πρόταση μέχρι £50?

Η χρήση τους θα είναι 90% σε πτήσεις 1-2 φορές το μήνα (κυρίως ταινίες/σειρές από netflix) όπου είναι σημαντική η ηχητική απομόνωση από τυχόν παιδάκια που ταξιδεύουν παραδίπλα και λιγότερο συχνά στο μετρό ή σε μοναχικές βόλτες στην πόλη (spotify premium ή ραδιόφωνο) οπότε θα γίνεται συνδυασμός και με τηλεφωνικές κλήσεις.
Σημαντικό να είναι άνετα και ελαφριά και το bluetooth να δουλεύει απροβλημάτιστα.
Επίσης θετικό η φόρτιση να είναι με usb-c και όχι micro usb ώστε να μην έχω ένα ακόμα καλώδιο/αντάπτορα.

Ευχαριστώ
Χωρίς να ξέρω κάτι ιδιαίτερο ούτε να έχω ιδία άποψη, μιας και εγώ ψάχνομαι για τον συγκεκριμένο τομέα, με αποκλειστικό γνώμονα τα reviews του amazon, κοίτα και τα
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07W925HSR/ref=dp_ob_neva_mobile

Στάλθηκε από το PCT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Βρήκα και αυτό το review που φαίνεται αρκετά πλήρες και τα συγκρίνει με τα πιο popular της κατηγορίας, αλλά τελικά έβαλα παραγγελία τα Soundcore Life Q20 που είναι το επόμενο μοντέλο στην ίδια τιμή αλλά με BT 5.0 (vs 4.1) και καλύτερο ANC λόγω 4 μικροφώνων απ' ό,τι διάβασα στα σχόλια. Μόνο drawback ότι δεν έχουν hard case όπως τα Soundcore Life 2 απ' όσο καταλαβαίνω.

Τα παρήγγειλα στη λογική να τα δοκιμάσω και αν δεν μου αρέσουν θα τα γυρίσω πίσω και θα πάρω refund, οπότε οι συμβουλές σας εξακολουθούν και πιάνουν τόπο.

Μένω μόνιμα Λονδίνο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με την παράδοση ούτε με την επιστροφή.
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Με 'γεια !

Πεσ' μας τις απόψεις σου, ειδικά στο θέμα noise cancelation, όταν με το καλό παραλάβεις και δοκιμάσεις.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
σημαντική η ηχητική απομόνωση από τυχόν παιδάκια που ταξιδεύουν παραδίπλα και λιγότερο συχνά στο μετρό ή σε μοναχικές βόλτες στην πόλη (spotify premium ή ραδιόφωνο) οπότε θα γίνεται συνδυασμός και με τηλεφωνικές κλήσεις.

Δεν έχω υπόψιν τα συγκεκριμένα ακουστικά, αλλά να ξέρεις ότι το noise cancelling κατά κανόνα αφορά συνεχείς ήχους σχετικά σταθερής έντασης/συχνότητας (πχ η μηχανή του αεροπλάνου, ή η κύλιση του τρένου), και όχι φωνές. Το βασικότερο κομμάτι της όποιας προστασίας από φωνές έρχεται από το παθητικό της υπόθεσης (κλειστού τύπου κλπ).

Με γειες σε κάθε περίπτωση!
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,749
Γηραιά Αλβιώνα
Κάπως έτσι είναι Ιασωνα, αλλά τις προάλλες κατάλαβα πως κάποιο μωρό έκλαιγε μέσα στο αεροπλάνο όταν έβγαλα τα ακουστικά για να μιλήσω με την αεροσυνοδό! Σονυ h.ear (τα φθηνα)