Sony Bravia - Σύσταση για τεχνικό

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Equi

New member
30 September 2013
20
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε αυτήν την βλάβη (βλέπε φωτογραφίες) θέλουν ξανά κόλληση οι καλωδιοταινίες.
Έχω δει βίντεο με ξένους τεχνικούς που το κάνουν.

Εάν έχετε παρόμοια εμπειρία με κάποιον καλό ειδικευμένο ηλεκτρονικό που να αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις, παρακαλώ ενημερώστε με σε πριβέ.

Εάν έχει ξαναμπεί τέτοιο νήμα ή αν απαγορεύονται τέτοιου είδους αναζητήσεις, σας ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων!

IMG_20190930_012230_BURST5.jpgIMG_20190929_095548.jpg
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Η πλακέτα T-Con είναι ή αυτό που αναφέρεις εσύ. Αν τη πας σε επίσημη αντιπροσωπεία θα σου πούνε πάνελ και θα σε συμβουλεύσουν να πάρεις άλλη τηλεόραση. Για το θέμα του τεχνικού κοίταξε σε προσωπικό μήνυμα.
 

greenfan

Established Member
20 November 2007
293
Αθήνα
Επειδή έχω κι εγώ μια Bravia HX920, που μου βγάζει κάτω οριζόντιες γραμμές στην κάτω πλευρά της οθόνης ενώ και η φωτειονότητα τρεμοπαίζει συνεχώς, μήπως θα μπορούσε κανείς να μου συστήσει κάποιον καλό τεχνικό και να μην πάω στο σερβις, που πιθανότατα θα μου που είτε για άλλη τηλεόραση ή κάποιο απαγορευτικό ποσό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...