Προβλημα με τηλεχειρηστηριο

g10rg0s

Established Member
15 February 2010
125
Το προβλημα ειναι στον δεκτη της τηλεορασης ,αφου με την καμερα του κινητου ελεγξα το τηλεχειρηστηριο και ειδα οτι εκπεμπει σημα (αναβει το "ματακι").
Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση ? Μπορω να το επισκευασω μονος μου ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

g10rg0s

Established Member
15 February 2010
125
Συγκεκριμένα στο IF SENSOR το οποιο οταν η τηλεοραση ειναι σβηστη αυτο αναβει ... οταν η τηλεοραση λειτουργει σβηνει - οπως θα επρεπε - αλλα δεν δεχετε εντολες απο το τηλεχειρηστηριο.
Πηρα τηλεφωνο στο service της samsung (Θεσσαλονικη /Πυλαια) - ειμαι εκτος εγγυησης - και μου ειπαν να την μεταφερω εκει. Ειναι δυνατον να την επισκευασω μονος μου ? , γιατι εχω την εντυπωση οτι θα με χρεωσουν αρκετα χρηματα.

Ευχαριστω.
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,975
Συγκεκριμένα στο IF SENSOR το οποιο οταν η τηλεοραση ειναι σβηστη αυτο αναβει ... οταν η τηλεοραση λειτουργει σβηνει - οπως θα επρεπε - αλλα δεν δεχετε εντολες απο το τηλεχειρηστηριο.
Πηρα τηλεφωνο στο service της samsung (Θεσσαλονικη /Πυλαια) - ειμαι εκτος εγγυησης - και μου ειπαν να την μεταφερω εκει. Ειναι δυνατον να την επισκευασω μονος μου ? , γιατι εχω την εντυπωση οτι θα με χρεωσουν αρκετα χρηματα.

Ευχαριστω.

Δοκίμασε με άλλο τηλεχειρηστήριο Samsung από κάποιον "γείτονα" αν η τηλεόραση δέχεται εντολές κανονικά.

Αν ναι τότε μπορείς να αγοράσεις καινούργιο τηλεχειρηστήριο.
Αν όχι τότε service.