Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 11 απο 11 ΠρώτοΠρώτο ... 7891011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 105 από 105
    Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2015

Re: Nvidia Shield TV / TV PRO (2019)

Καλημέρα παιδιά κάνα site από Ευρώπη για αγορά του pro? Παντού out of stock το βρίσκω και από Amazon καλό Γενάρη και βλέπουμε....

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2019

Απάντηση: Nvidia Shield TV / TV PRO (2019)

Καλημέρα, στο amazon της Γερμανίας είναι διαθέσιμο. Όσο πλησιάζει η Black Friday δεν ξέρω κατα πόσο θα αντέξουν όμως.

Κι εγώ έχω πάρει το μικρό, δοκιμασμένο με plex και mezzmo και xplay, streamάρει κανονικά 4Κ με HDR στην OLED, στις ταινίες της μικρής που έχω σε 720p και 1080p η διαφορά του upscale είναι εμφανής μέσω dlna.
    Δοκίμασα προσφάτως και streaming iptv, απροβλημάτιστο κι αυτό. Πιστεύω αν εξαιρέσεις το ότι η εφαρμογή του youtube η δικιά του δεν θα υποστηρίξει HDR (μικρό το κακό) τα υπόλοιπα θα βελτιωθούν με τα επόμενα updates.

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Περιοχή
    Μεταμορφωση

Re: Απάντηση: Nvidia Shield TV / TV PRO (2019)

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από El_ninio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, στο amazon της Γερμανίας είναι διαθέσιμο. Όσο πλησιάζει η Black Friday δεν ξέρω κατα πόσο θα αντέξουν όμως.

Κι εγώ έχω πάρει το μικρό, δοκιμασμένο με plex και mezzmo και xplay, streamάρει κανονικά 4Κ με HDR στην OLED, στις ταινίες της μικρής που έχω σε 720p και 1080p η διαφορά του upscale είναι εμφανής μέσω dlna.
    Δοκίμασα προσφάτως και streaming iptv, απροβλημάτιστο κι αυτό. Πιστεύω αν εξαιρέσεις το ότι η εφαρμογή του youtube η δικιά του δεν θα υποστηρίξει HDR (μικρό το κακό) τα υπόλοιπα θα βελτιωθούν με τα επόμενα updates.
    Τελικα ο κύλινδρος μπορεί να τρεξει ως plex server?
    Γιατι στη συγκριση με το μεγάλο μοντέλο το εχουν αφαιρεσει, χωρίς προφανή λόγο (η λιγο λιγοτερη μνημη ισως?)
    • Life is too short to remove USB safely...

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2019

Απάντηση: Nvidia Shield TV / TV PRO (2019)

Όχι, τρέχει μόνο client, σαν plex server διατηρω τον σταθερό μου. Ίσως για το οτι δεν έχει usb (έχει μόνο memory slot) και μικρότερη μνήμη, ίσως για την προστασια απο τη θερμοκρασία ή για να δικαιολογήσουν τη διαφορά στην τιμή. Προσωπικά δεν θα το δουλευα σαν server, ούτε χρειαζόμουνα εξωτερικό σκληρό, οπότε η επιλογή ήταν προφανής.

Πολλοί αναρωτιούνται γιατί το βάλανε να δουλεύει μόνο 32 bit εφαρμογές και όχι 64 όπως το pro, ίσως και αυτό να έχει δικαιολογία σε κάποιο απο τα παραπάνω.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2012

Re: Nvidia Shield TV / TV PRO (2019)

Κρίμα για το μικρό, θεωρητικά θα ήταν ανώτερος ανώτερο ενός raspberry

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 11 απο 11 ΠρώτοΠρώτο ... 7891011

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 2 χρήστες. (0 μέλη και 2 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης