HBO Max

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά




HBO Max





Το HBO, η Time Warner Media, αλλά και η AT&T ανακοίνωσαν μερικές πληροφορίες από την επερχόμενη streaming
πλατφόρμα HBO Max. Μέσα από ένα ειδικό πάνελ, εκτός από τη prequel σειρά του Game of Thrones, House of
the Dragon, αποκαλύφθηκαν οι τιμές αλλά και το πότε περίπου θα γίνει διαθέσιμη η υπηρεσία.

Το κόστος της κυμαίνεται στα $14,99 (13,49 ) το μήνα, ενώ όσοι είναι ήδη συνδρομητές στο HBO Now, αλλά και
στο AT&T TV μέσω των διάφορων προγραμμάτων της εταιρίας θα έχουν πρόσβαση εντελώς δωρεάν. Το HBO Max
πρόκειται να γίνει διαθέσιμο τον ερχόμενο Μάιο του 2020 για την αγορά της Αμερικής, χωρίς ωστόσο να
γνωρίζουμε αν θα έρθει και στη χώρα μας.

Εκτός από την τιμή αλλά και την ημερομηνία, έγινε γνωστό πως πολλές ταινίες της DC, συμπεριλαμβανομένου και
του πρόσφατου Joker, θα γίνουν διαθέσιμες στην πλατφόρμα από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας τους. Αξίζει να
σημειωθεί, πως εκτός από τα παραπάνω αλλά και το original υλικό που θα έρθει, πρόκειται να γίνουν διαθέσιμες
και πολλές άλλες ταινίες από τη μεγάλη «βιβλιοθήκη» της Warner Bros. και πολλών ακόμη εταιριών.

Πέρα από το House of the Dragon, ανακοινώθηκαν και νέες σειρές, όπως είναι αυτή του Green Latern, το Strange
Adventures, μία sci-fi σειρά από τον Ridley Scott, καθώς και νέες κωμωδίες από τις Elizbeth Banks, Issa Rae και
Mindy Kaling.

Επίσης, έδωσαν στη δημοσιότητα και μία εικόνα από το design της πλατφόρμας, την οποία μπορείτε να δείτε παρακάτω.











 
Last edited:


Μανουλα μου.

Ωραία όλα αυτά, όμως η πρώτη εμπειρία του WW84 ήταν αρκετά κακή σε ποιότητα streaming (χειρότερη από όλα τα services μέχρι τώρα). Ενώ όλες οι στάμπες ήταν εκεί (4K/Dolby Vision/Atmos), το αποτέλεσμα ήταν αρκετά κάτω ακόμα κι από Netflix.
 

sdragon28

AVClub Enthusiast
31 July 2018
1,015
Ωραία όλα αυτά, όμως η πρώτη εμπειρία του WW84 ήταν αρκετά κακή σε ποιότητα streaming (χειρότερη από όλα τα services μέχρι τώρα). Ενώ όλες οι στάμπες ήταν εκεί (4K/Dolby Vision/Atmos), το αποτέλεσμα ήταν αρκετά κάτω ακόμα κι από Netflix.
Μέσω VPN σωστά; Μην περιμένεις θαύματα. Εγώ που του βλέπω κανονικά πάντως μια χαρά είναι.
 
Re: Απάντηση: HBO Max

Μέσω VPN σωστά; Μην περιμένεις θαύματα. Εγώ που του βλέπω κανονικά πάντως μια χαρά είναι.

Πιο κανονικά δε γίνεται, από ΗΠΑ με κανονικότατη συνδρομή μέσω Amazon Fire 4K. Πολλά artifacts και η αίσθηση μου είναι πως το bitrate ήταν στα τάρταρα. Ο ήχος παραδόξως ήταν σε καλύτερα επίπεδα.
 

Monstars143

New member
1 March 2020
33
Στην Ελλάδα πότε θα είναι διαθέσιμο;;

Εγώ πάντως διάβασα οτι μέσα στο 21 θα έρθει σε Ευρώπη και Λατινική Αμερική χωρίς να έχουν πει χώρες συγκεκριμένα.Πρόσφατα ανακοίνωσαν και την ομάδα για την περιοχή EMEA.Συνήθως η χώρα μας δεν είναι και απο τις πρώτες που κάτι γίνεται διαθέσιμο.Προς το παρόν σειρές του HBO/HBO MAX παρέχονται απο την VF TV.
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,747
Γηραιά Αλβιώνα
Πιο κανονικά δε γίνεται, από ΗΠΑ με κανονικότατη συνδρομή μέσω Amazon Fire 4K. Πολλά artifacts και η αίσθηση μου είναι πως το bitrate ήταν στα τάρταρα. Ο ήχος παραδόξως ήταν σε καλύτερα επίπεδα.

Προσυπογραφω, επισης απο την εφαρμογη κ μεσω του NVidia Shield Pro (και χωρις VPN λογω ξενιτιας). Το Netflix φαινεται πολυ καλυτερα απο την εικονα του WW84.
 
Προσυπογραφω, επισης απο την εφαρμογη κ μεσω του NVidia Shield Pro (και χωρις VPN λογω ξενιτιας). Το Netflix φαινεται πολυ καλυτερα απο την εικονα του WW84.

Κρατάω μια επιφύλαξη μήπως έπαθε κοκομπλόκο επειδή έκατσε η μισή Αμερική να δει Wonder Woman ανήμερα Χριστούγεννα (τότε το είδα κι εγώ τρομάρα μου!).
 
Λοιπόν, μια και χθες είδα και το The Little Things, πάλι σε πρεμιέρα στο HBO Max, πρέπει να πω ότι η εμπειρία ήταν αισθητά καλύτερη από τα Χριστούγεννα, αξιοπρεπέστατη εικόνα 4Κ/DV και καλός ήχος Atmos.. Πιθανότατα όντως είχαν φάει φρίκη από την αυξημένη ζήτηση όταν το δοκίμασα τελευταία φορά, εξάλλου τότε ήταν και η πρώτη τους εκπομπή σε 4K/DV.
 

gtaramigos

Established Member
21 November 2011
247
Πως κάνετε συνδρομή hbo max από Ελλάδα ; Δέχεται ελληνική κάρτα για πληρωμή ;
 

1990ge

Established Member
21 October 2012
231
Εγώ απο Αγγλία με iphone, έκανα αλλαγή του app store σε Αμερική για να κατεβάσω το app. Μετα το γύρισα πάλι σε Αγγλία, εβαλα τα στοιχεια της αγγλικής μου κάρτας κανονικά και μπήκα στο app του hbo max με vpn (surfshark). Εκεί σου δίνει την επιλογή να πληρώσεις μέσω του Apple acount, οπότε απλά διαλέγεις πακέτο (μηνιαίο ή για ενα χρόνο), πληρώνεις και τέλος.
 

theodoros47

New member
8 January 2021
4
  • Like
Reactions: kostthem

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
 

michkal91

AVClub Enthusiast
23 May 2011
1,209
Από ποια χώρα έχετε κάνει συνδρομή;
Είμαι όπως το netflix; Παίζει ρόλο που έχεις κάνει τη συνδρομή ή βλέπεις το περιεχόμενο από την ip που είσαι;
 
  • Like
Reactions: costantinos2007