Ακουστικά για ταινίες και playstation 4pro

babis_1977

New member
31 October 2019
6
Καλησπέρα και από εμένα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας μιας και είμαι άσχετος με το θεμα.
Αγόρασα πρόσφατα αυτή την tv
https://www.samsung.com/gr/support/model/QE65Q70RATXXH/
και θα ακολουθήσει το playstation 4pro 👏👏.
Για να τα απολαύσω(με δυο μικρά παιδιά και γυναίκα...) θα χρειαστώ οπωσδήποτε ακουστικά και εσω χρειάζεται η βοήθεια σας.
Αποφάσισα να αγοράσω Bluetooth ακουστικά για να μπορώ να τα χρησιμοποιώ και στο κινητό στο γραφείο και στα ταξίδια.
Προτιμώ τα over ear ακουστικά,κλειστού τύπου.Εαν εχουν και μικρόφωνο δεν με χαλάει αλλά δεν είναι και απαραίτητο.
Το μπατζετ μου είναι περίπου στα 200 . Δεν τα θελω να ακουω μουσική παρα μόνο για ταινίες, αγώνες και playstation...Με ενδιαφέρει επίσης η αγορά και ενός ακομα ακουστικού για την σύζυγο ώστε να βλέπουμε μαζί ταινίες. Το δεύτερο εννοείται να ειναι low budget γιατί σπάνια υπάρχει ο χρόνος.
 

babis_1977

New member
31 October 2019
6
Καλησπέρα και από εμένα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας μιας και είμαι άσχετος με το θεμα.
Αγόρασα πρόσφατα αυτή την tv
https://www.samsung.com/gr/support/model/QE65Q70RATXXH/
και θα ακολουθήσει το playstation 4pro 👏👏.
Για να τα απολαύσω(με δυο μικρά παιδιά και γυναίκα...) θα χρειαστώ οπωσδήποτε ακουστικά και εδω χρειάζεται η βοήθεια σας.
Αποφάσισα να αγοράσω Bluetooth ακουστικά για να μπορώ να τα χρησιμοποιώ και στο κινητό στο γραφείο και στα ταξίδια.
Προτιμώ τα over ear ακουστικά,κλειστού τύπου.Εαν εχουν και μικρόφωνο δεν με χαλάει αλλά δεν είναι και απαραίτητο.
Το μπατζετ μου είναι περίπου στα 200 . Δεν τα θελω να ακουω μουσική παρα μόνο για ταινίες, αγώνες και playstation...Με ενδιαφέρει επίσης η αγορά και ενός ακομα ακουστικού για την σύζυγο ώστε να βλέπουμε μαζί ταινίες. Το δεύτερο εννοείται να ειναι low budget γιατί σπάνια υπάρχει ο χρόνος.
Υ. Γ. : Η τηλεόραση υποστηρίζει Bluetooth αλλά δεν ξέρω αν χρειαστεί κάποιος αντάπτορας για να βλέπουμε - ακούμε ταυτόχρονα από διαφορετικά ακουστικά.
 

ihodemon

Supreme Member
4 April 2019
4,276
ΑΘΗΝΑ
Τα audeze που αναφέρθηκαν είναι εξαιρετικά, κυρίαρχο σημείο επιλογής για ταινίες το βάρος και η άνεση επίσης, γιατί μιλάμε
για αρκετή ώρα στο κεφάλι...
 

babis_1977

New member
31 October 2019
6
Σας ευχαριστώ για τον κόπο σας να απαντήσετε. Η αλήθεια είναι ότι δεν τα ειχα ξαναδεί τα συγκεκριμένα αλλά είναι λίγο τσιμπημενα για εμένα. Δεν θα ήθελα να ξεφύγω από τα 200-250 .
Plantronics Backbeat Pro 2 SE
Sony WH-1000XM3 Black
Κάτι σαν αυτά βασικά αλλά εχω μπερδευτεί με όλες τις λεπτομέρειες.... 😵😵😵😵
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Έχω και εγώ τα plantronics Black beat Pro 2 αλλα δεν δουλεύουν με τα το PS4 όταν έχει προσπαθήσει να τα συνδέσω. Έχω την εντύπωση ότι ορισμένα ακουστικά συνδέονται... Για ψαχτο καλύτερα..
 

babis_1977

New member
31 October 2019
6
Έχω και εγώ τα plantronics Black beat Pro 2 αλλα δεν δουλεύουν με τα το PS4 όταν έχει προσπαθήσει να τα συνδέσω. Έχω την εντύπωση ότι ορισμένα ακουστικά συνδέονται... Για ψαχτο καλύτερα..

Γενικά σαν χρηση all around ακουστικα πως σου φαίνεται; Όσον αφορά το playstation δεν θα με χαλάσει σαν αρχή να τα συνδέσω με το χειριστήριο ώστε να ακούω από εκεί με καλώδιο (αυτό νομίζω ότι είναι εφικτό)!
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Απάντηση: Ακουστικά για ταινίες και playstation 4pro

έχω τα bacbeat pro2 όχι τα SE. Ωστόσο είμαι Ικανοποιημένος τόσο με την ανεση όσο και με την ποιότητα και χρόνο αναπαραγωγής. Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και το noise cancellation είναι πολύ καλό. Όντως με καλώδιο θα παιξει
 

babis_1977

New member
31 October 2019
6
έχω τα bacbeat pro2 όχι τα SE. Ωστόσο είμαι Ικανοποιημένος τόσο με την ανεση όσο και με την ποιότητα και χρόνο αναπαραγωγής. Το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και το noise cancellation είναι πολύ καλό. Όντως με καλώδιο θα παιξει

Pathfinder σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!