LG 60UM7100PLB αξιζει??

InsertCoin

New member
14 December 2012
10
Καλησπέρα στην παρεα.
Εψαχνα κατι σε 55' για αγορα, και επεσα πανω σε αυτην την περιπτωση (LG 60UM7100PLB )
Υπαρχει και σε προσφορα απ το μιντια μαρκτ
https://www.mediamarkt.gr/el/produc..._B7_CF_81_CE_B9_CF_83_CF_84_CE_B9_CE_BA_CE_AC

Οσο κι αν εψαξα στο δικτυο, δεν βρηκα κατι ανησυχητικο, απο reviews.
Θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σας, και αν αξιζει να προχωρησω στην αγορα της!

Η χρηση μου κυριως ταινιες + νετφλιξ. Αποσταση στα 3μ. Μπατζετ γυρω στα 500
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: LG 60UM7100. Αξίζει;

Ίσως την πετύχεις πιο κοντά στα 500 ευρώ ή/και με πενταετή εγγύηση, στο τέλος Νοεμβρίου.
 

InsertCoin

New member
14 December 2012
10
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε μου. Θα συνεχισω να ψαχνω το δικτυο για αποψεις και ισως καταληξω εδω εν τελει.
Αν καποιος φιλος γνωριζει τπτ παραπανω, ας βοηθησει!
 

barax13

New member
11 November 2019
4
Απάντηση: Re: LG 60UM7100PLB αξιζει??

Καλησπερα με ενδιαφερει κι εμενα το θεμα,αν επιτρεπεται για τι χρηση την θες?
 

InsertCoin

New member
14 December 2012
10
Σχεδον αποκλειστικα για ταινιες απο dvd/blue ray (home cinema), αλλα και νετφλιξ.
Επισης ενας λογος που κοιταω τις lg ειναι οτι (απ οτι διαβαζω τουλαχιστον), βγαζουν πολυκαναλο ηχο απ την οπτικη τους ινα.
Σε καποιες samsung που το δοκιμασα (παλιοτερα μοντελα ειναι η αληθεια), εβγαζαν μονο στερεοφωνικο.
 

InsertCoin

New member
14 December 2012
10
Τελικα μολις χθες την αγορασα στα 600 .
Την εχω λιωσει σε προβολες ταινιων/dvd/netflix κλπ. Απολυτα ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.
Μου βγαζει και πολυκαναλο ηχο, στο home cinema, μεσω οπτικης, απ το προεγκατεστημενο νετφλιξ!
Το μονο που εμεινε, ειναι να κανω το σωστο color calibration. Εχω βαλει απλα την προκατ επιλογη cinema.
Αν καποιος εχει λινκ με τις οδηγιες, θα ηταν πολυ χρησιμο!



----------------------------


Συνέχεια στο νήμα κατόχων LG UM7000 / UM7100PLB / 75UM7110 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια
 
Last edited by a moderator: