War of the Worlds [Fox]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 3 100.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    3

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,100
Λιβαδειά

FOX | Imdb




"Όταν αστρονόμοι ανακαλύπτουν μια μετάδοση από άλλο γαλαξία, αποδεικνύεται η ύπαρξη εξωγήινης ζωής.
Ο κόσμος περιμένει την επόμενη επικοινωνία, με κομμένη την ανάσα. Όμως, δεν θα χρειαστεί να περιμένουν
πολύ. Μέσα σε λίγες ημέρες, η ανθρωπότητα έχει εξοντωθεί, με ελάχιστους διασωθέντες διάσπαρτους σε
έναν έρημο, νέο κόσμο. Όταν εξωγήινα σκάφη κάνουν την εμφάνισή τους στον ουρανό, τους επιζώντες
βαραίνει μια και μόνο ερώτηση: ποιοι μας επιτέθηκαν και γιατί έχουν βαλθεί να μας καταστρέψουν;"


Δημιουργός είναι ο Howard Overman, στην σκηνοθεσία βρίσκονται οι Gilles Coulier και Richard Clark.

Πρωταγωνιστούν οι Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Lea Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones.


Πρεμιέρα στις 4 Νοεμβρίου





 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Trailer Απο Το "War of the Worlds"

Απο Cinemode στις 13/10/2019

Το Fox και το StudioCanal κυκλοφόρησαν το πρώτο trailer απο το "War of the Worlds", μια ακόμη τηλεοπτική μεταφορά του διάσημου βιβλίου του H.G. Wells.
Σε αντίθεση με την σειρά του BBC, της οποίας το trailer παρουσιάσαμε πρίν απο δέκα μέρες, η σειρά των Fox και StudioCanal εξελίσσεται στο σήμερα,
με μια πλοκή που μοιάζει περισσότερο με το φίλμ του 2005 που σκηνοθέτησε ο Steven Spielberg.

"Χρονικά τοποθετημένη στην Ευρώπη του σήμερα, η νέα σειρά του FOX War Of The Worlds βασίζεται στο διαχρονικό, ομώνυμο μυθιστόρημα του H.G. Wells.
Όταν αστρονόμοι ανακαλύπτουν μια μετάδοση από άλλο γαλαξία, αποδεικνύεται η ύπαρξη εξωγήινης ζωής. Ο κόσμος περιμένει την επόμενη επικοινωνία, με κομμένη την ανάσα.
Όμως, δεν θα χρειαστεί να περιμένουν πολύ. Μέσα σε λίγες ημέρες, η ανθρωπότητα έχει εξοντωθεί, με ελάχιστους διασωθέντες διάσπαρτους σε έναν έρημο, νέο κόσμο.

Όταν εξωγήινα σκάφη κάνουν την εμφάνισή τους στον ουρανό, τους επιζώντες βαραίνει μια και μόνο ερώτηση: ποιοι μας επιτέθηκαν και γιατί έχουν βαλθεί να μας καταστρέψουν;
Η νέα σειρά του FOX είναι μια ιστορία κανονικών ανθρώπων, σε ακραίες καταστάσεις. Είναι απλά τα θύματα μιας βίαιης επίθεσης; Ή, όπως σύντομα θα αντιληφθούν, η εισβολή των εξωγήινων δεν ήταν αυθαίρετη;"


Δημιουργός της σειράς είναι ο Howard Overman , ενώ στη σκηνοθεσία βρίσκονται οι Gilles Coulier ("De Dag") και Richard Clark ("Versailles").

Πρωταγωνιστούν οι Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern ("Downton Abbey"), Lea Drucker ("Le Bureau des legendes"), Natasha Little ("Silent Witness"), Daisy Edgar Jones ("Cold Feet"),
Stephane Caillard ("Genius"), Adel Bencherif ("The Prophet"), Guillaume Gouix ("The Returned").

Το "War of the Worlds" που αποτελείται απο οκτώ επεισόδια, θα κάνει πρεμιέρα στην Ελλάδα στις 4 Νοεμβρίου μέσα απο το Fox.

Δείτε το trailer:

https://www.cinemode.gr/tileoptikes-seires/trailer-apo-to-war-of-the-worlds.html

...

Το Fox "αντιγράφει" το BBC..
ή το BBC το FOX ? :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..

Έρχεται 2η σεζόν στις 6 Ιουνίου.

Δεν την έχω δει καθόλου..

 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
356
Τελικά μου άρεσε πολύ η ροή και το τέλος του δεύτερου κύκλου
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Τελικά μου άρεσε πολύ η ροή και το τέλος του δεύτερου κύκλου
Ας μου εξηγήσει κάποιος σε spoiler το φινάλε.

Δεν έσπασε τελικά η χρονική λουπα; Όλα θα γίνουν αλλά με άλλους στην θέση τους ; Από τη στιγμη που πέθανε η Εμιλυ δεν θα έπρεπε να εξαφανιστούν όλοι όσοι ήταν απόγονοι της και φυσικά ο καθηγητής θα ήταν σαν να μην είχε γυρίσει πίσω αφού τίποτα δεν θα ειχε συμβεί;
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Είδα να κυκλοφορούν οι 3 σεζόν από την σειρά, από το Epix πλέον,
και με Ελληνικά..

Δεν την έχω δει καθόλου..
Μέτρια βαθμολογία βλέπω..