BenQ W7500 και τροφοδοσία

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
εχει εδω κι ενα μήνα περίπου που ο προβολέας μου δεν ανάβει καθόλου, ούτε τα led ένδειξης. Και αυτο ενω λειτουργούσε κανονικά υην μια μερα , την επομένη που τον άναψα τίποτα. Τροφοδοτικό λέω θα είναι . Τον άνοιξα να δω αν είναι η ασφάλεια που εχει αλλα αυτή ηταν οκ. Παραπάνω δεν μπορούσα να δω κάτι κι έτσι πριν μερικές μέρες τον πήγα σ ενα service που υπάρχει εδω στη Θεσσαλονίκη. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως είναι η πλακέτα τροφοδοσίας και πως για να επισκευαστεί Θέλει 380 και ίσως και περισσότερα . Μου φάνηκε υπερβολικά υψηλό το ποσό αυτό. Εσείς τί λέτε? Έχει κανείς κάποια σχετική εμπειρία ?
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
εχει εδω κι ενα μήνα περίπου που ο προβολέας μου δεν ανάβει καθόλου, ούτε τα led ένδειξης. Και αυτο ενω λειτουργούσε κανονικά υην μια μερα , την επομένη που τον άναψα τίποτα. Τροφοδοτικό λέω θα είναι . Τον άνοιξα να δω αν είναι η ασφάλεια που εχει αλλα αυτή ηταν οκ. Παραπάνω δεν μπορούσα να δω κάτι κι έτσι πριν μερικές μέρες τον πήγα σ ενα service που υπάρχει εδω στη Θεσσαλονίκη. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως είναι η πλακέτα τροφοδοσίας και πως για να επισκευαστεί Θέλει 380 και ίσως και περισσότερα . Μου φάνηκε υπερβολικά υψηλό το ποσό αυτό. Εσείς τί λέτε? Έχει κανείς κάποια σχετική εμπειρία ?

Εβγαλες καποια ακρη τελικα?
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: Απάντηση: BenQ W7500 και τροφοδοσία

Τίποτα . Τον έχω και κάθεται . Δεν ξέρω και κανέναν που καταπιάνεται μ αυτα να τον δει μπας και φτιάχνεται με κάνα 100αρη αντε 150ρη

https://www.projectorjunkies.com/

για παρε στο παραπανω τηλεφωνο