Steam...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
απο το πουθενα και χωρις να γινει κατι το ιδιαιτερο,το steam δεν με αφηνε να κανω Login.
τους εστειλα μηνυμα,μου απαντησαν σχετικα αμεσα,μου εκανα ρισετ το steam και μπηκα κανονικα.
μετα απο 2 ημερες παλι τα ιδια.
το steam με τον ιδιο username,δεν δεχεται τον Password.
τους εχω στειλει παλι μηνυμα,αλλα δεν μπορει να γινεται συνεχεια αυτο.
παραθετω την απαντηση που λεει κατι για το Steam Guard Mobile Authenticator
το οποιο δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κανω.
θα ανοιγα αλλο steam,αλλα το μοναδικο παιχνδι που εχω,ειναι το προσφατα αγορασμενο efootball και προφανως δεν μπορω να το βαλω σε αλλον λογαριασμο.


Hi there

Thanks for getting in touch with Steam Support, we are delighted to help you.

It appears that the account was compromised. To prevent unauthorized access to the account, I recommend that you enable the Steam Guard Mobile Authenticator.

I've reset the account password and sent the new login information to the email address you've contacted us from. If the email is not received, please check the spam or trash folder.

As with any security reset, the account will be unable to trade or buy/sell in the Community Market for 15 days.

I recommend that you also review our Account Security Recommendations.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,767
Athens
Re: steam..

Σου λέει να ενεργοποιήσεις το Steam Guard Mobile Authenticator.
Είναι application στο κινητό σου, που αφού κάνεις επιβεβαίωση κινητού, όταν πάει να μπεί κάποιος άλλος στο steam σου, του ζητάει έναν 6ψήφιο κωδικό που βγάζει το Steam Guard στο κινητό σου και μόνο σε εσένα.
Έτσι και να βρω εγω το username & password σου στο steam σου, δεν μπορώ να μπω γιατί δεν έχω τον κωδικό επιβεβαίωσης από το Steam Guard mobile.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: steam..

Σου λέει να ενεργοποιήσεις το Steam Guard Mobile Authenticator.
Είναι application στο κινητό σου, που αφού κάνεις επιβεβαίωση κινητού, όταν πάει να μπεί κάποιος άλλος στο steam σου, του ζητάει έναν 6ψήφιο κωδικό που βγάζει το Steam Guard στο κινητό σου και μόνο σε εσένα.
Έτσι και να βρω εγω το username & password σου στο steam σου, δεν μπορώ να μπω γιατί δεν έχω τον κωδικό επιβεβαίωσης από το Steam Guard mobile.

ok-το εκανα.ευχαριστω πολυ..!!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: steam..

την μ@λ@κια πρεπει να την εχει κανει ο γιος μου γι`αυτο και εχει παθει κοκομπλοκο το steam.
τωρα ειμαι οκ,αλλαξα τα παντα απο user και pass,αλλα βλεπω στο προφιλ,οτι..
παροτι του εχω αλλαξει το user name Login,μπαινει με το παλιο αλλα στο προφιλ εμφανιζεται το καινουργιο..!!
εαν παω στις ρυθμισεις προφιλ,παλι το καινουργιο εμφανιζεται.
επισης οταν παταω πανω στο username μεσα απο το προφιλ,μου λεει:
Αυτός ο χρήστης είναι γνωστός και ως: και μου εχει ενα κατεβατο 20 user..!!
με λιγα λογια το steam ειναι λιγο μπαχαλο και δεν ξερω εαν υπαρχει τροπος να το συμμαζεψω λιγο...
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,767
Athens
Re: steam..

την μ@λ@κια πρεπει να την εχει κανει ο γιος μου γι`αυτο και εχει παθει κοκομπλοκο το steam.
τωρα ειμαι οκ,αλλαξα τα παντα απο user και pass,αλλα βλεπω στο προφιλ,οτι..
παροτι του εχω αλλαξει το user name Login,μπαινει με το παλιο αλλα στο προφιλ εμφανιζεται το καινουργιο..!!
εαν παω στις ρυθμισεις προφιλ,παλι το καινουργιο εμφανιζεται.
επισης οταν παταω πανω στο username μεσα απο το προφιλ,μου λεει:
Αυτός ο χρήστης είναι γνωστός και ως: και μου εχει ενα κατεβατο 20 user..!!
με λιγα λογια το steam ειναι λιγο μπαχαλο και δεν ξερω εαν υπαρχει τροπος να το συμμαζεψω λιγο...

Το also known as είναι απλά μια λίστα από τα ''παρατσουκλια'' ( usernames/nicknames ) που έχεις χρησιμοποιήσει στο steam/games μέχρι τώρα.

Το account στο steam πάντα παραμένει ένα, και είναι αλυσοδεμένο με το e-mail που χρησιμοποίησες κατά την δημιουργία του account.