The Peripheral [Amazon]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 1 20.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 2 40.0%
  • Καλή

    Votes: 2 40.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    5

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,112
Λιβαδειά

Amazon | Imdb | Twitter




Σύμφωνα με το Deadline, το Amazon παρήγγειλε το "The Peripheral", την τηλεοπτική μεταφορά της ομώνυμης bestselling
νουβέλας του William Gibson.

"Η ιστορία εστιάζει στην Flynne Fisher, μια γυναίκα που προσπαθεί να κρατήσει ενωμένα τα κομμάτια της διαλυμένης
οικογένειας της, σε μια ξεχασμένη γωνιά της Αμερικής του αύριο. Η Flynne είναι έξυπνη, φιλόδοξη και καταδικασμένη.
Δεν διαθέτει μέλλον. Μέχρι που το μέλλον την καλεί. Το 'The Peripheral' αποτελεί μια εκθαμβωτική, παραισθησιογόνα
ματιά στο πεπρωμένο της ανθρωπότητας και στο τι επιφυλάσσει το μέλλον."

Δημιουργός και showrunner της σειράς είναι ο Scott B. Smith, ενώ στη θέση των παραγωγών βρίσκονται ο σκηνοθέτης
Βιντσέντζο Νατάλι και οι Τζόναθαν Νόλαν και Λίζα Τζόι, το δίδυμο που τον Απρίλιο του 2019 υπέγραψε μια πολύ
μεγάλη συμφωνία με το Amazon, για την παραγωγή νέων τηλεοπτικών σειρών.


Η σειρά ναμένεται να κάνει πρεμιέρα στα τέλη του 2020.



 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
chloe-grace-moretz-e1601940642264.jpg




 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Λοιπόν είδα το 1ο!

Ενδιαφέρον.. αρκετά καλό θα έλεγα! (y)
Έχει κάποια πολύ ωραία εφέ και κάποια στοιχεία θυμίζουν άλλες σειρές και ταινίες επιστημονικής φαντασίας!
Tron, κτλ..

Η μικρά μπαίνει σε μία εξελιγμένη "εικονική πραγματικότητα"..

Έχει και μία "σκληρή σκηνή" το 1ο να πω..

Βλέπω μεγάλη βαθμολογία στο Imdb, 8.4..
 
Last edited:
  • Like
Reactions: evanfotis

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Καλό και το 2ο!

Η βαθμολογία πήγε στο 8.5!
Μου κάνει λίγο εντύπωση! :cool:

Αναμένω εντυπώσεις και από άλλους! :)
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Episode 3 - Clip.

Πολύ καλό το 3ο!
Και μεγάλα επεισόδια πάνω από 1 ώρα!

Ψήφισα πολύ καλή και βλέπουμε..
 

papdoux

Supreme Member
14 December 2007
3,403
έχω δει τα δύο πρώτα και η σειρά δείχνει πολύ καλή. μέχρι στιγμής με κρατάει, το στόρι δείχνει πολύ καλό, πολύ καλή παραγωγή
 
  • Like
Reactions: Blue08

johnkont

Senior Member
20 February 2010
365
Είδα κι το 3ο.
Πολύ δυναμική πλοκή και φαίνεται να έχει να δείξει πολλά ακόμη.
Μου αρέσει μέχρι τώρα.
 
  • Like
Reactions: Blue08

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Ειδα και τα τρια. Καλη φαινεται. Δεν ειναι Westworld και οι ηθοποιοι.... meh. Θελει και κανεναν βελινεκους Χοπκινς η εστω Χαρις. Καλαπληκτικη εικονα. Ισως η καλυτερη που εχω δει σε σειρα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,123
Εκεί ψηλά.....
Χορταστικος πιλοτος και να μην ειχαν βγαλει και τα αλλα 2 επομενα επεισοδια δεν θα παραπονιομουν ως συνηθως ;)


Εξαιρετικα πολυπλοκη σειρα και πλοκη, το καστ δεν με χαλαει αλλωστε ειναι ολο χτισμενο πανω στην σταρ της σειρας.

Η κινηματογραφηση ειναι οντως υποδειγματικα βαθια και συνεπης στο πλανο του σχεδιασμου, θα ελεγα οτι θυμιζει σειρες του apple tv......
 
Πολύ δυνατό φαίνεται (είδα τα 2 πρώτα). Αλλά ρε παιδιά πολύ χάλια εικόνα, δεν καταλαβαίνω γιατί. Τα κλασσικά artifacts στα σκοτάδια, συν άλλα λιγότερο ενοχλητικά. Στο ίδιο κανάλι (prime) πριν μια βδομάδα έβλεπα LOTR και έτριβα τα μάτια μου, τι άλλαξε εδώ; Α, και 5.1 αντί Atmos. Αλλά καλό 5.1.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,853
Παλλήνη
Πολύ δυνατό φαίνεται (είδα τα 2 πρώτα). Αλλά ρε παιδιά πολύ χάλια εικόνα, δεν καταλαβαίνω γιατί. Τα κλασσικά artifacts στα σκοτάδια, συν άλλα λιγότερο ενοχλητικά. Στο ίδιο κανάλι (prime) πριν μια βδομάδα έβλεπα LOTR και έτριβα τα μάτια μου, τι άλλαξε εδώ; Α, και 5.1 αντί Atmos. Αλλά καλό 5.1.

Στην μη live έκδοση ( ) μια χαρά είναι η εικόνα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,123
Εκεί ψηλά.....
Αλλά ρε παιδιά πολύ χάλια εικόνα, δεν καταλαβαίνω γιατί. Τα κλασσικά artifacts στα σκοτάδια, συν άλλα λιγότερο ενοχλητικά. Στο ίδιο κανάλι (prime) πριν μια βδομάδα έβλεπα LOTR και έτριβα τα μάτια μου, τι άλλαξε εδώ;


Πιθανον το ειδες καποια ωρα που το streamαρε η μιση οικουμενη ?

εγω επαθα πλακα με την εικονα .
 
18 June 2006
729
Ελαφρώς χαοτικό (επίτηδες κατά την γνώμη μου). Μάλλον θα περιμένω να τελειώσει για να το πιάσω από την αρχή. Με ιντριγκάρει πάντως. Και μου φέρνει στο νου το westworld
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Περισσότερα "τρελά" στο 4ο..
Ελπίζω να μη το παρατραβήξουν.. :cool:

Αλλά οκ, το βλέπεις ευχάριστα!
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,123
Εκεί ψηλά.....
peripheral-chloe-grace-moretz-flynne-lowbeer-cherise.jpg



Toσο πυκνη στην πολη της σειρα που οταν ξαναπροβληθει πρεπει να την ξαναδουμε ισως

Εμβληματικοι οι ρολοι των γυναικων και ιδιαιτερως της επιθεωρητριας.