Το chat του δικάναλου

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Μετά απο λίγη σκέψη είπαμε να το κάνουμε πράξη. Να'χουμε να λέμε τα δικά μας...
καλώδια, ενισχυτές, λυχνίες, τρανζιστορ, ηχεία, πικάπ,κεφαλές και οτι άλλο μας τρώει..
και οχι μόνο δηλαδή.
τι κουτσουκέλα έκανες και δεν σου "έκατσε" ;; ή... σου έκατσε;; όπως και νά'χει, πες το και στους άλλους....
κάπου στα τέλη του '17 ο τότε Πέτρος Νικολαίδης (σημερα petronik) το είχε προτείνει. δεν ξέρω γιατί δεν έγινε πράξη τότε.
εμένα μου ήρθε στο κεφάλι η ιδέα γιατί μέσα απο εδώ θά'θελα να πω "πολύχρονος" , σε έναν παραδοσιακό φίλο του 2κάναλου.
γενέθλια ημέρα λοιπον η σημερινή για τον εν λογω φίλο, που επειδη ΔΕΝ τα έχει δηλώσει στο club, δεν θα τον μαρτυρήσω ακόμα...
αλλά.......... κοιτάξτε εδώ...!!!!!
unnamed.jpg
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,723
Απάντηση: Re: Το chat του δικάναλου

Χρόνια σου πολλά φίλε!!!!
ποιός είπες έφαγε το clump;;;
:flipout::flipout::flipout:

Με προλαβε ο εγγονος.Υπερασπιστηκα ομως το.......headshell :viking::laugh:
........ουπς.......
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Ωραίο νήμα Βλάντ, καλορίζικο!

Ερώτηση: Έχω έναν τέτοιο, αλλά το dock για το ipod το έχω καταργήσει. Θέλω να τον κάνω τηλεχειριζόμενο,πως το κάνω;

αν ρωτάς εμένα, σώθηκες!! :laugh::laugh:
πάντως πανέμορφο μηχάνημα!!
το νήμα όπως είπα στην αρχή, έπρεπε να είναι του Πέτρου.
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,723
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Το chat του δικάναλου

έμεινε κανένα κομμάτι;;

Οτι εμεινε το δωσαμε στα παιδια και τα πηρανε στο σπιτι τους........σιγα μην καθομαι με την γυναικα μου να τρωμε το βραδυ .......βραχιονες,πλατω και μοτερ με ζαχαρη..........χαχαχα
Παρεμπιπτοντως στην φωτο ειναι μια "παραλλαγη" του garrard 60(1) :flipout:
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Χρόνια πολλά και από εμένα.

Καλή ιδέα του Vlad , θα μπορούμε εδώ να κάνουμε μια πιο χαλαρά κουβέντα και θα κρατάμε και τα υπόλοιπα νήματα πιο καθαρά.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Χρονια πολλα και με υγεια Audiolytic.

Πολυ καλη ιδεα για ενα νημα. Ελευθερο και ωραιο.
Για οτι μας ερχεται χωρις περιορισμους.

Να ξεκινησω με κατι που με βασανιζει εδω και καποιο καιρο οταν παω στα πολυκαταστηματα που πουλουν ΗιΦι και τα ποζαρουν στα ραφια ...
Δεν μπορω πια αυτα τα ποντεσιομετρα τα καινουρια σε ολα τα μηχανηματα που δεν στοιχιζουν μια περιουσια. Τα αγγιζεις και εχεις την εντυπωση οτι ειναι πλαστικο, ελαφρια λες και ειναι παιχνιδια, και χλιαρα, δεν εχουν αυτην την κρυαδα του μεταλου.... Που ειναι αυτα τα κουμπια που τα κοβαν σε μαζα μεταλου (Taillέ dans la mass που λενε και δω σαν επιχειρημα πωλησεως).
Ρε γαμωτο ακομα και οι ακριβοι Γιαμαχα (Αυτοι με τα Βυμετρα ) τετοια ελαφρια ποτενσιομετρα εχουν.
Με ξενερωνει τελειως. Ενω το μηχανημα ειναι τοσο καλο δεν θα το παιρνα για ενα τετοιο λογο ενω κατα τ'αλλα μ'αρεσει πολυ...Ελεος.
Οχι αλλο πλαστοκ.
 

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,919
127.0.0.1
Άντε, καλορίζικο!
Χρόνια πολλά Πανίκο! Να τα εκατοστήσεις να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Ερώτηση: Έχω έναν τέτοιο, αλλά το dock για το ipod το έχω καταργήσει. Θέλω να τον κάνω τηλεχειριζόμενο,πως το κάνω;

Νίκο, κάποια στιγμή που ψαχνόμουν είχα βρει τηλεχειριζόμενα ποτενσιόμετρα της Alps, νομίζω το blue, κάπου στα 15 .
Για τον επιλογέα, μάλλον θα έχεις θέμα.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Απλά παιδιά - αν και ξέρω ότι όλοι στο δικάναλο έχουμε υψηλό επίπεδο - θα παρακαλέσω τώρα που είναι ακόμη αρχή να κρατήσουμε το νήμα καθαρό και αποκλειστικά με θέματα της κατηγορίας μας χωρίς αψιμαχίες και καυγάδες.
Είναι αυτονόητο πως ακόμη και η παραμικρή υποψία πολιτικής κλπ συζήτησης θα διαγράφεται άμεσα.

Ευχαριστώ πολύ.
 
Άντε, καλορίζικο!
Χρόνια πολλά Πανίκο! Να τα εκατοστήσεις να χαίρεσαι την οικογένειά σου!



Νίκο, κάποια στιγμή που ψαχνόμουν είχα βρει τηλεχειριζόμενα ποτενσιόμετρα της Alps, νομίζω το blue, κάπου στα 15 .
Για τον επιλογέα, μάλλον θα έχεις θέμα.

Ευχαριστώ Μιχάλη,ο επιλογέας δε με απασχολεί. Ίσως να έκανα δουλειά με κάποιο (οικονομικό) DAC αφού έτσι κι αλλοιώς από λάπτοπ θα τον "ταΐζω" ;
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Χρονια πολλα και με υγεια Audiolytic.

Πολυ καλη ιδεα για ενα νημα. Ελευθερο και ωραιο.
Για οτι μας ερχεται χωρις περιορισμους.

Να ξεκινησω με κατι που με βασανιζει εδω και καποιο καιρο οταν παω στα πολυκαταστηματα που πουλουν ΗιΦι και τα ποζαρουν στα ραφια ...
Δεν μπορω πια αυτα τα ποντεσιομετρα τα καινουρια σε ολα τα μηχανηματα που δεν στοιχιζουν μια περιουσια. Τα αγγιζεις και εχεις την εντυπωση οτι ειναι πλαστικο, ελαφρια λες και ειναι παιχνιδια, και χλιαρα, δεν εχουν αυτην την κρυαδα του μεταλου.... Που ειναι αυτα τα κουμπια που τα κοβαν σε μαζα μεταλου (Taillέ dans la mass που λενε και δω σαν επιχειρημα πωλησεως).
Ρε γαμωτο ακομα και οι ακριβοι Γιαμαχα (Αυτοι με τα Βυμετρα ) τετοια ελαφρια ποτενσιομετρα εχουν.
Με ξενερωνει τελειως. Ενω το μηχανημα ειναι τοσο καλο δεν θα το παιρνα για ενα τετοιο λογο ενω κατα τ'αλλα μ'αρεσει πολυ...Ελεος.
Οχι αλλο πλαστοκ.

το αλουμίνιο είναι πιο ακριβό απο το πλαστικό Γιώργο. κοιτάνε να κόψουν κόστος απο όπου μπορούν. και εμένα με "χαλάει" η αίσθηση της πλαστικούρας.
που είναι οι παλιοι kenwood και sansui που έπιανες το ποτ και έλεγες ..άμα το φάω στο κεφάλι θα μου το ανοίξει...
αμ η αίσθηση των διακοπτών;; άκουγες "κλακ" και το ευχαριστιόσουν...
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Απλά παιδιά - αν και ξέρω ότι όλοι στο δικάναλο έχουμε υψηλό επίπεδο - θα παρακαλέσω τώρα που είναι ακόμη αρχή να κρατήσουμε το νήμα καθαρό και αποκλειστικά με θέματα της κατηγορίας μας χωρίς αψιμαχίες και καυγάδες.
Είναι αυτονόητο πως ακόμη και η παραμικρή υποψία πολιτικής κλπ συζήτησης θα διαγράφεται άμεσα.

Ευχαριστώ πολύ.

είμουν απο αυτούς που χάρηκαν πολύ όταν μου είπε ο Μιχάλης οτι έκλεισε τα πολιτικά. συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.!
καλύτερα να ακούσω οτι γατί έφαγε καλώδιο των 500 ευρώ...:flipout:
(οχι ..πλάκα κάνω... ω μη γένοιτο...)
 

AUDIOLYTIC

Supreme Member
13 August 2010
9,723