Κανάλια καλωδίων

teo GTP

Established Member
8 November 2009
196
Volos a.k.a Monaco of Thessaly
Ψάχνω κανάλι καλωδίων για τα περιφερειακά ηχεία του home theater τα οποία να έχουν γωνίες, γιατί το κασωμα της μπαλκονόπορτας εξέχει από το σοβατεπί περίπου στον ένα πόντο.
Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω και πως το ζητάω;
Ρώτησα σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρολογικού υλικού και δεν γνωρίζουν.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τι ακριβώς εννοείς να έχουν γωνίες; Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, μπορείς να βάλεις μια φωτό του προβλήματος;
 
8 June 2007
996
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Απάντηση: Re: Κανάλια καλωδίων

Τι ακριβώς εννοείς να έχουν γωνίες; Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, μπορείς να βάλεις μια φωτό του προβλήματος;

Κωσταντινε ,μάλλον για κατι τετοιο λεει ο φιλος μας....στα τελειώματα δλδ απο τα καναλακια να βαζει την γωνια που θελει και να συνεχιζη το επόμενο...(ετσι δλδ καταλαβα εγω)....
ΓŽΒ³Γβ€°ΓŽΒ½ΓŽΒΉΓŽΒ΅Γβ€š καναλακια.jpg
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
To κακό μ αυτά είναι ότι τα έχουν σε στάνταρ διαστάσεις κι εγώ απ ό,τι κατάλαβα έχει συγκεκριμένο πρόβλημα με απόσταση. Εγώ θα του συνιστούσα να κάνει γωνία με το ίδιο το κανάλι αλλά να το περιγράψω δε μπορώ, εγώ το κάνω συνέχεια στη δουλιά μου και φυσικά στα κανάλια που έχω βάλει σπίτι για τα καλώδια αλλά θα θελα να δω τι και που ακριβώς θέλει να κάνει γωνία γιατί εγώ δε νομίζω ότι θέλει απλά να στρίψει έτσι όπως το περιγράφει.
 

teo GTP

Established Member
8 November 2009
196
Volos a.k.a Monaco of Thessaly
Έχει δίκιο ο φίλος rompotis, δεν το έθεσα σωστά.
Το "πρόβλημα"μου είναι ότι το κανάλι που θα τοποθετηθεί στο σοβατεπί συναντά το κασωμα της μπαλκονόπορτας το οποίο εξέχει γύρω στον 1 πόντο και θέλω να το "καβαλήσω" .
Γι'αυτό ρωτάω αν υπάρχει γωνία πού να προσαρμόζεται στο κανάλι.
Η εγκατάσταση θα γίνει σε σαλόνι και θέλω κάτι καλαίσθητο.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ημουν σιγουρος, το χα καταλαβει και οεριμενα την επιβεβαιωση, υπαρχει τροπος αλλα απ το κινητο τωρα δυσκολο.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mikemtb

Senior Member
15 November 2014
567
γλυφαδα
το κασωμα της μπαλκονόπορτας εξέχει από το σοβατεπί περίπου στον ένα πόντο.
2 εικόνες 500 λέξεις...
Άνοιξε μας τα μάτια..
Κάνω συνεχώς εγκαταστάσεις με κανάλια, και μπορώ από φωτογραφίες να σε βοηθήσω...


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk