The Mask 2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
The-Mask-1994-Almost-Horror-Movie.jpg




https://movieweb.com/the-mask-2-jim-carrey-rumor/


Οσο χαζη και να ηταν η ταινια τοσα χρονια μετα που την ξαναβλεπω δεν εχει χασει καθολου την φρεσκαδα της .
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
Kοιτα μεταξυ μας τις ταινιες της πρωτης εποχης Καρευ και εγω τις εβλεπα με μισο ματι λογω "ποιοτητας".

Με τα χρονια τον εκτιμησα ως ηθοποιο ασχετα αν οι επιλογες του συνεχιζαν να ειναι καπως.

Ομως πραγματικα η συγκεκριμενη ταινια κατι ειχε.....αφελης ηταν χαζη ηταν αλλα πλεον ειναι τοσο ρετρο που την βλεπω αρκετα ευχαριστα.

Και μην πω οτι θα δω σιγουρα και την συνεχεια της.
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Μια χαρά ήταν η Μάσκα.
Είναι από αυτές που λες οκ δεν είναι τίποτα σοβαρό αλλά όποτε παίζει στην τηλεόραση όλο και ρίχνεις μια ματιά.
Εχει και τον Μάϊλο που κλέβει την παράσταση ( απίστευτη μούρη)
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Re: The Mask 2

Εχετε σχολιάσει τα πάντα εκτος απο την -τοτε- φρεσκια πρωτοεμφανιζόμενη και θεάρα Κάμερον

26804eb8f8d287ac92e084093e4f0926.jpg

Για να δουμε τι θα μας πει η συνέχεια!
 

send

AVClub Fanatic
19 June 2006
30,947
Θεσσαλονίκη
Σκέφτομαι την ερμηνεία του ως Κόμη Όλαφ, εκεί που έκανε τον τυραννόσαυρο, και δεν μπορώ να κρατήσω τα γέλια.
 

Tzimisce

Vampire
Staff member
1 February 2007
32,921
127.0.0.1
O Jim νομίζω έχει αποδείξει την αξία του σαν ηθοποιός.
Τουλάχιστον εμένα μου αρέσει πολύ, είναι από τους ηθοποιούς που στην αρχή λες "πφφ... άλλος ένας καραγκιόζης/μορφονιός/βύσμα" και σε διαψεύδουν πανηγυρικά με τις επόμενες ταινίες τους.
Ομολογώ ότι το ίδιο πίστευα για τον DiCaprio όταν τον είδα στον Τιτανικό. :smile:
Η πρώτη ταινία ήταν μία καλή κωμωδία, που μπορείς να τη δεις με τα παιδιά σου.
Οπότε, γιατί όχι και αυτή;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Θυμάμαι ότι την είχα δει στο Σινεμά την πρώτη ταινία όταν ήμουν φοιτητής στην Πάτρα.

Την έχω δει και 2-3 φορές στην τηλεόραση από τότε. Είχε φοβερά εφέ για την εποχή και πολύ πλάκα.

Κουκλάρα βέβαια τότε η Κάμερον Ντιαζ.