Ηχητική σύγκριση Samsung Galaxy Tab S4 vs S5e

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Μου έκανε εντύπωση ο ήχος (από τα ηχεία) του S5e που πήρα σε σύγκριση με της γυναίκας μου (S4). Μιλάω και για μουσική (από το YouTube).

Σε όλα τα άλλα πλην του λίγο μικρότερου βάρους και διαστάσεων, το S4 είναι καλύτερο και σημαντικά ακριβότερο, τόσο καινούριο όσο και μεταχειρισμένο.

Και τα δύο με Atmos και το S4 με περισσότερες και καλύτερες ρυθμίσεις στον ήχο πάντα).

Έχω δίκιο? Τα έχει ακούσει κανένας? Λέω να δώσω το S4 για να πάρω το S5e (με την ανάλογη διαφορά τιμής).
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Ειλικρινα δε μπορω να φανταστω γιατι να υποστει κανεις κατι τετοιο. Να ακουει μουσικη απο ταμπλετ.
Αν θελεις να ακουσεις μουσικη απο ταμπλετ ή να δεις ταινία, αναλογα το μηχανημα παίρνεις ακουστικα ή bluetooth ακουστικα. Ή αν θες να παιξεις μουσικη στο χωρο παιρνεις bluetooth ηχειο.
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Ισχύει αυτό για όλα τα tablet που είχα μέχρι τώρα.
Το S5e είναι κάτι διαφορετικό. Το έχεις ακούσει?
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Απάντηση: Re: Ηχητική σύγκριση Samsung Galaxy Tab S4 vs S5e

Η αληθεια ειναι οχι αλλα θα μου εκανε τρομερη εντυπωση.

Κι εμένα που έκανε...
Το S4 είναι σχετικά καλό αλλά ναι ακούς από ένα καλό tablet.
Στο S5e η AKG έκανε κάτι διαφορετικό, παρά το ότι στο S4 έχει βάλει αρκετά περισσότερες ρυθμίσεις δεν κατάφερα να το κάνω να πλησιάσει τον ήχο του S5e...
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Ρς συ, εδω απο την εξοδο ακουστικων δεν παιζουν καλα. Θα παιξουν απο τα ηχεια; Μου φανταζει απιστευτο. Θα ψαξω να το βρω να το ακουσω σε κανενα πλαισιο.
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Απάντηση: Re: Ηχητική σύγκριση Samsung Galaxy Tab S4 vs S5e

Ρς συ, εδω απο την εξοδο ακουστικων δεν παιζουν καλα. Θα παιξουν απο τα ηχεια; Μου φανταζει απιστευτο. Θα ψαξω να το βρω να το ακουσω σε κανενα πλαισιο.

Μη τα συγκρίνεις με Hi End...
Αλλά μια και θα πας να το ακούσεις, άκουσε και το S4 να μου πείς τη γνώμη σου ποιο είναι καλύτερο στον ήχο από τα ηχεία τους (σχετική σύγκριση, όχι με άλλα μηχανήματα ήχου) για να δω αν θα δώσω το S4 με τα άχρηστα για εμάς πενάκια κλπ για να πάρω άλλο ένα S5e της γυναίκας μου. Της είναι βολικό να έχει μόνο το tablet χωρίς άλλα συμπράγκαλα και bluetooth συνδέσεις... Ο ισχυρότερος επεξεργαστής κλπ της είναι ουσιαστικά άχρηστα (δεν παίζει παιχνίδια).
 

Messenger

AVClub Addicted Member
31 January 2008
2,652
Αθήνα
Απάντηση: Re: Ηχητική σύγκριση Samsung Galaxy Tab S4 vs S5e

Ρς συ, εδω απο την εξοδο ακουστικων δεν παιζουν καλα. Θα παιξουν απο τα ηχεια; Μου φανταζει απιστευτο. Θα ψαξω να το βρω να το ακουσω σε κανενα πλαισιο.

Πήγες να το ακούσεις? (με τρώει η περιέργεια για τη γνώμη σου)