Ενεργοποίηση E-Sim σε Galaxy Watch LTE

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Χαιρετώ όλους!
Αγόρασα το galaxy watch lte και προσπαθω να το ενεργοποιήσω να κανει κλήσεις μόνο του χωρις τη χρήση-συνεργασία κινητού.
Βγήκα λοιπόν πριν από λίγο στην πόλη της Καρδίτσας πήγα σε όλα τα καταστήματα που θα μπορούσαν να δώσουν κάποια λύση και οι απαντήσεις που πήρα έχουν ενδιαφέρον!
Πρώτα πήγα σε ένα από τα δυο καταστήματα Γερμανός (έχω σύνδεση COSMOTE) και λέει ο υπάλληλος " υπάρχει μια κάρτα με έναν κωδικό QR αλλά αυτή η υπηρεσία είναι καινούρια στην ελλάδα και δεν συνισταται γιατι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα" λέω τι πρόβλημα θα χαλάσει το ρολόι μου; όχι λέει η γραμμή! Λέω δώσε μου την κάρτα. Μου απαντά οτι δεν έχει!
Πάω μετα στην cosmote εκει η υπάλληλος μου λέι οτι υπάρχει μια κάρτα με τον κωδικό QR αλλά δεν την έχουν. Την επόμενη εβδομάδα περιμένουν παραγγελίες και αν είμαι τυχερός μπορεί να έρθει. Λέω αν έρθει θα ενεργοποιήσετε το ρολόι μου; Εγω δεν έχω και πολλές τεχνικές γνώσεις μήπως δεν τα καταφέρω μόνος μου.
Λέει αυτό δεν επιτρέπεται να το κάνω εγώ θα πάρεις την κάρτα και βρες την άκρη μόνος σου!
Πάω στον δεύτερο γερμανό που υπάρχει στην πόλη εκεί δεν είχαν ιδέα τι είναι αυτό και μου είπαν οτι θα το ψάξουν και θα παραγγείλουν την κάρτα με τον κωδικό γιατί δεν έχουν!
Προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο στο κεντρικά της cosmote να ρωτήσω εκεί αλλά η αναμονή για να μιλήσω με τεχνικό είναι 20 λεπτά ή θα με πάρουν τηλ όταν μπορέσουν.

Εσείς τι λέτε; Γνωρίζει κανένας τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το ρολόι μου σαν ανεξάρτητο τηλέφωνο;